Godło

Wirtualny spacer

Aktualny projekt UE

Szkoła partnerskaArchiwum

Wydarzenia 2017-2018

GIMNAZJALIŚCI!!!

JEŚLI NIE ZDĄŻYLIŚCIE ZAPOZNAĆ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ EDUKACYJNĄ
PODCZAS DNIA OTWARTEGO

– ODWIEDŹCIE NASZĄ SZKOŁĘ W DOGODNYM DLA WAS TERMINIE –

NASZE DRZWI SĄ ZAWSZE DLA WAS OTWARTE!!!

 

 

GMINNE TARGI EDUKACYJNE W KRASNEM

 

W dniu 13 kwietnia 2018 r. w Krasnem odbyły się Gminne Targi Edukacyjne dla szkół gimnazjalnych z Krasnego, Palikówki i Strażowa. Ofertę edukacyjną Zespołu Szkół Spożywczych przedstawili uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli – mgr inż. Iwony Kwater i mgr Agnieszki Wisz. W promocji szkoły wzięli udział następujący uczniowie:

KAROLINA PIEJKO – technik organizacji reklamy – kl. 4a

KATARZYNA MENDRALA – technik analityk – kl. 4a

AGNIESZKA UKOWSKA i GRZEGORZ SOWA – technik żywienia i usług gastronomicznych – kl. 4b

DŻESIKA GLIWA i WERONIKA BIELSKA  – technik hotelarstwa – kl. 3c

KATARZYNA MICHNO – technik eksploatacji portów i terminali – kl. 1d

Smaczne, kolorowe i pięknie udekorowane stoisko przyciągało gimnazjalistów, którzy chętnie pytali o szkolne doświadczenia swoich starszych kolegów – już prawie fachowców w swoim zawodzie.

 

 

 

KIERUNKI KSZTAŁCENIA

DLACZEGO WARTO BYĆ  NASZYM UCZNIEM?

 

Ogromna popularnością cieszyły się przekąski przygotowane pod czujnym okiem mgr inż. Marzeny Borzęckiej przez uczniów kl. 2c: Patryka Bąka, Mateusza Króla, Gabrysię Sadleję, Dorotę Sobek, Dariusza Sutyłę i Krystiana Szczuryka.

Dziękujemy również mgr inż. Edycie Krasce i mgr inż. Małgorzacie Pabjańskiej za cenne rady i wsparcie nas swoim doświadczeniem oraz mgr inż. Marcie Świder za przygotowanie słodkości.

 

 

Sabina Maternia została laureatką etapu centralnego  Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

i uzyskała możliwość wstępu na wiele uczelni wyższych na preferencyjnych zasadach lub bez postępowania kwalifikacyjnego. W załączeniu dokument z Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów osobistych i zawodowych.

UJ Kraków

 

JUBILEUSZ 115-LECIA NASZEJ SZKOŁY

 

GMINNE TARGI W GŁOGOWIE

 

5 kwietnia 2018 r. w Głogowie Małopolskim odbyły się Gminne Targi dla gimnazjalistów z Głogowa, Bud Głogowskich, Przewrotnego i Wysokiej Głogowskiej. Nasza szkołę reprezentowali uczniowie kl. 3B Dominika, Dorota, Kasia, Zuzia i Mateusz. Jak co roku dużym zainteresowaniem młodzieży cieszyła się prezentacja szkoły, pięknie nakryty stół, kroniki zagranicznych staży (na które młodzież naszej szkoły wyjeżdża każdego roku) oraz poczęstunek przygotowany przez uczniów klasy 2 B: Bernadkę, Izę, Klaudię, Marlenę, Natalię, Wiktorię i Gabrysia, pod kierunkiem mgr inż. Anny Ulan.

Opiekę nad uczniami sprawowały mgr inż. E. Kraska i mgr inż. M. Pabjańska.

turniej-badmintona-wniki

WIELKI SUKCES UCZENNIC 2B – SABINA MATERNIA ZOSTAŁA LAUREATKĄ OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY O ŻYWIENIU I ŻYWNOŚCI, A MARZENA SIŁKA JEJ FINALISTKĄ !!!

W dniach 22 – 24 marca 2018 r. w Lublinie odbył się finał XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej
i Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Uczniowie mieli do rozwiązania bardzo trudny test dotyczący wiedzy z zakresu biologii, chemii, technologii gastronomicznej, żywienia człowieka, dietetyki oraz szeroko rozumianej obsługi konsumenta.

Po trudnym i pełnym emocji teście, uczniowie przystąpili do rozwiązania projektu dotyczącego planowania jadłospisów, oceny sposobu żywienia, procesów technologicznych oraz zasad obsługi gości.

Po ciężkich zmaganiach, Komitet Główny wyłonił laureatów, finalistów i uczestników.

beznazwy5

Sabina Maternia – uzyskała tytuł laureata, a Marzena Siłka – tytuł finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

Obie uczennice są zwolnione z testu pisemnego w kwalifikacji TG.07 i TG.16 a także mają otwarte drzwi na wiele uczelni wyższych. Laureaci i finaliści otrzymali także cenne nagrody pieniężne i rzeczowe ufundowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, instytucje, które objęły patronatem honorowym olimpiadę oraz przez sponsorów.

Ważnym punktem Olimpiady był niezwykle interesujący wykład prof.dr hab. Jana Gawęckiego pt. „Błękitny sposób na długowieczność”.

Olimpiadzie towarzyszyły warsztaty dla uczniów i nauczycieli – m. in. „Nowe trendy
w serwowaniu deserów” czy „Baklava i kawa, sporządzanie i podawanie” oraz spacer po Lubelskiej Starówce.

img_7388

XXII Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności przeszła do historii. Serdecznie gratulujemy naszej laureatce Sabinie oraz finalistce Marzenie i życzymy dalszych sukcesów zawodowych i osobistych.

Do olimpiady uczennice przygotowywała mgr inż. Anna Ulan.

POKAZ KULINARNY I WARSZTATY GASTRONOMICZNE POD OKIEM NASZEGO ABSOLWENTA DANIELA GORCZYCY

1
 
W dniu 20 marca 2018 roku uczniowie klasy 2 B i 2 C uczestniczyli w pokazie kulinarnym, połączonym z warsztatami gastronomicznymi.
 

Pokaz nowych trendów, nowoczesnych technik kulinarnych w gastronomii i dekoracji talerza przeprowadził nasz absolwent, Daniel Gorczyca, który 7 lat temu ukończył nasze technikum
w zawodzie kucharz.

 
Dziś Daniel jest kreatorem sztuki kulinarnej, co mogliśmy podziwiać podczas pokazu. Jest najmłodszym członkiem Polskiej Akademii Sztuki Kulinarnej oraz ambasadorem marki Bonduelle. Zawodowa droga Daniela była bardzo ciekawa – rozpoczynał jako pomocnik
w kuchni, potem był kucharzem, szefem zmiany w hotelu Arłamów, dziś jest szefem kuchni w prestiżowym hotelu Siedlisko Morena.

Wśród przygotowywanych potraw znalazły się: przystawka zimna – dorsz na musie groszkowo – limonkowym podany z chipsami z białej czekolady i quinoa. Przystawka gorąca – ozorki wieprzowe w otrzewnej podane z puree dyniowym i sosem z rokitnika i żurawiny. Jako danie główne mieliśmy okazję spróbować konfitowaną kaczkę z puree z grochu
i boczku z dodatkiem karmelizowanych buraczków i sosu na bazie świeżych ogórków. Druga propozycja dania głownego to polędwiczka wieprzowa przygotowana metodą sous vide podana na puree z grochu z dodatkiem karmelizowanego kumkwatu. Zwieńczeniem naszego menu był fondant czekoladowy podany na puree z kalafiora i białej czekolady z sosem marchewkowym.

 
Uczniowie uczestniczący w pokazie byli bardzo zadowoleni; wszystkie potrawy były bardzo oryginalne i smakowały wybornie.
img_7248
 
Dziękujemy bardzo serdecznie Danielowi za poświęcony czas podzielenie się swoją wiedzą
z młodszymi kolegami.
 
Pokaz zorganizowała mgr inż. Anna Ulan.

Wręczenie certyfikatów i podsumowanie stażu Erasmus+

29547402_2034063536867260_1900340626_n
 
Druga grupa uczniów naszej szkoły ukończyła praktykę zawodową w Sewilli, realizowaną
w ramach Programu Erasmus+ „Poznajemy hiszpańskie porty i terminale”.
 
Projekt stażu został napisany przez nauczycielki przedmiotów zawodowych, panią Katarzynę Nowak i panią Sabinę Stecką.
 
Przedostatni dzień praktyk, piątek, był dniem pożegnań z opiekunami i pracownikami
w miejscach pracy. Po południu pani Marta Obrębska i Rocio z organizacji pośredniczącej Mobility Projects zorganizowały nam spotkanie pożegnalne przy ciasteczkach, na którym uczniowie otrzymali certyfikaty potwierdzające zdobycie nowych kompetencji zawodowych, doświadczeń, wiedzy i umiejętności w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali.
 
W sobotę 17.03. wyruszyliśmy w podróż do naszych domów. Żal było nam opuszczać piękną Hiszpanię. Pozostaną jednak wspomnienia, nawiązane znajomości i spotkania zarówno
w zakładach pracy jak i podczas realizacji zajęć kulturowych. Zdobyta wiedza i umiejętności na pewno zaprocentują w przyszłej karierze zawodowej uczniów.
 
Opiekun grupy: Marta Brud.

konkurs-plast