Godło

Wirtualny spacer

Aktualny projekt UE

Szkoła partnerskaArchiwum

Wydarzenia 2017-2018

Staże zawodowe w Sewilli

 20 lutego młodzież kształcąca się w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali rozpoczęła realizację 4-tygodniowego stażu zawodowego w Sewilli w Hiszpanii. Jest to już wyjazd drugiej 15-osobowej grupy w ramach projektu „Poznajemy hiszpańskie porty i terminale” realizowanego w naszej szkole od 2017 – 2019 r.

Po wylądowaniu na lotnisku w Sewilli uczniowie zostali przewiezieni do pensjonatu usytuowanego w centrum historycznego miasta. Po odpoczynku i rozpakowaniu się zwiedzili najbliższą okolicę. Zapoznali się także z harmonogramem pobytu i zakładami pracy, w których będą realizować staże.

Więcej szczegółów dotyczących zakładów wkrótce.

Pozdrawiamy serdecznie z ciepłej Sewilli wraz z opiekunem grupy Panią Martą Brud.

OLIMPIADA ARTYSTYCZNA

DZIEŃ OTWARTY W ZESPOLE SZKÓŁ SPOŻYWCZYCH – 21 MARCA 2018 – ZAPRASZAMY SERDECZNIE!!!

szkola_plakat_a3_2018

SUKCES GEOGRAFICZNY

W IX edycji ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego Geo-Planeta

wyróżnienie otrzymała

AGATA KOŁODZIEJ

z klasy IV D

Opiekun: mgr Jadwiga Gargaś

lll

 

„CIEKAWA LEKCJA”

W dniu 14 lutego 2018 roku klasy 2 A i 3 A (technik organizacji reklamy) pod opieką mgr inż. Edyty Kraski wzięły udział w „Ciekawej Lekcji” na temat „Storyboard”. Lekcję poprowadziła pani mgr Gabriela Piechnik – asystent w Katedrze Reklamy, Grafiki Komputerowej i Nowych Mediów WSIiZ.

Młodzież poszerzyła swoją wiedzę teoretyczną dotyczącą rodzajów storyboardów oraz zasad ich tworzenia. W części praktycznej uczniowie wcielili się w storyboardzistów i tworzyli własne projekty reklam.

STUDNIÓWKA 2018

1a

2 lutego 2018 r. w Rezydencji „Alabaster” odbyła się studniówka Zespołu Szkół Spożywczych. Wzięli w niej udział uczniowie klas: 4 A, 4 B, 4 C i 4 D wraz z wychowawcami, Pani Dyrektor, mgr inż. Aleksandra Wanic oraz przedstawiciele Grona Pedagogicznego
i Rodziców, wspólnie świętując ostatnie 100 dni do matury.

Ceremonii otwarcia balu dokonała pani dyrektor, życząc uczniom niezapomnianej zabawy
i powodzenia na maturze. Nie zabrakło też pięknego tortu i tradycyjnego poloneza. Zgodnie z tradycją zabawa trwała do białego rana.

Taka studniówka gwarantuje zdaną maturę na 100%

PODSUMOWANIE PROJEKTU „NOWE TRENDY W HOTELARSTWIE I REKLAMIE”

 

Beneficjenci projektu „Nowe trendy w hotelarstwie i reklamie” napisanego przez mgr inż. Edytę Kraskę i mgr inż.Małgorzatę Pabjańską podsumowali  swój  październikowy staż w Maladze. Spotkanie odbyło się 12.02.2018 r. w szkole.  Podczas przygotowanej przez uczniów prezentacji dowiedzieliśmy się, jaką zdobyli nową wiedzę teoretyczną, doświadczenie i umiejętności praktyczne w zawodach technik hotelarstwa i technik organizacji reklamy.  Stażyści opowiedzieli  też o wycieczkach, w których uczestniczyli i wrażeniach z pobytu w Hiszpanii. Na zakończenie otrzymali certyfikaty potwierdzające  zdobyte  w Maladze kwalifikacje zawodowe.

WYNIKI SZKOLNEGO ETAPU XI RZESZOWSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO

nowy-obraz-13W dniu 14.02.2018 odbył się szkolny etap XI Rzeszowskiego Konkursu Matematycznego. Konkurs ten organizowany jest przez Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie i adresowany do uczniów technikum i zasadniczych szkół zawodowych.

 Celem konkursu jest popularyzacja matematyki oraz rozwijanie umiejętności rozwiązywania nietypowych zadań wykraczających poza podstawę programową. Patronat naukowy nad konkursem sprawuje Uniwersytet Rzeszowski oraz Oddział Rzeszowski Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

W naszej szkole w pierwszym etapie brało udział 10 uczniów, którzy reprezentowali klasy: 1A, 1D, 3A, 3C oraz 3D. Finał konkursu odbędzie  21 lutego 2018 r. w Zespole Szkół Elektronicznych w Rzeszowie.

Do finału zakwalifikowali się następujący uczniowie:

  1. Dariusz Czach kl. 1A
  2. Rejman Karolina kl. 1A.

 

GRATULUJEMY!

 

Szkolny etap przeprowadziła: Barbara Wielgos

WYNIKI KONKURSU MATEMATYCZNEGO W JĘZYKU ANGIELSKIM

 

W dniu 5. 01. 2018 odbył się szkolny etap IV Rzeszowskiego Konkursu „Maths in English – maths with a difference”. W trakcie konkursu 13 reprezentantów klas:  2d, 2a, 3a, 3c i 3d zmagało się  z nietypowymi zadaniami z matematyki,  do  których instrukcje podane były w języku angielskim.

Finał konkursu odbędzie się w dniu 16. 03. 2018 w Zespole Szkół nr 2 w Rzeszowie.

 Do etapu finałowego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

  1. Mateusz Fołta kl. 2d
  2. Wiktoria Szpakowska kl. 3b
  3. Magdalena Hart kl. 3a
  4. Katarzyna Hałoń kl. 2a
  5. Mateusz Górski kl. 3a

 

GRATULUJEMY!

 

Konkurs przeprowadziła: Barbara Wielgos

JUBILEUSZ 115-LECIA NASZEJ SZKOŁY

jubil