Godło

Wirtualny spacer

Aktualny projekt UE

Szkoła partnerskaKEZiT

Szkoła promująca zdrowie

Archiwum

Dla rodzica – STOWARZYSZENIE

XXIX SPOTKANIE OPŁATKOWE SOLIDARNOŚCI OŚWIATOWEJ 2019

SONY DSC

12.01.2019 r. w Zespole Szkół nr 2 w Rzeszowie odbyło się coroczne spotkanie opłatkowe „Solidarności” Oświatowej, w którym uczestniczyli m.in. wojewoda podkarpacki – E. Leniart, Podkarpacka Kurator Oświaty – M. Rauch, bp E. Białogłowski, posłanka K. Skowrońska, w-ce prezydent H. Wolicki, w-ce przewodniczący sejmiku wojewódzkiego J. Cypryś oraz przedstawiciele instytucji oświatowych (w tym Panie Dyrektor z naszej szkoły), a nasza młodzież została poproszona o uświetnienie go swoim programem artystycznym.

SONY DSC

SONY DSC

Przedstawiciele klas: 1b, 1d, 2a, 2b i 2d wykonali etiudę muzyczno-taneczną „Dla Tej, co nie zginęła…” oraz pastorałkę, która wprowadziła uczestników spotkania w świąteczną atmosferę.

TECHNIK ANALITYK NA ZAJĘCIACH LABORATORYJNYCH NA POLITECHNICE

1
 
W styczniu uczniowie klasy 3 a (technik analityk), pod opieką p. Magdaleny Szul, uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej. Uczniowie pod nadzorem p. Beaty Mossety-Leszczak, prof. Politechniki Rzeszowskiej, wykonywali ćwiczenia z zakresu analizy instrumentalnej, dzięki czemu wzbogacili swoją wiedzę i umiejętności o nowe doświadczenia zawodowe.

ETAP SZKOLNY XV MIĘDZYNARODOWEJ OLIMPIADY JĘZYKA ANGIELSKIEGO JUŻ ZA NAMI!

start-1
 
11 stycznia 2019 r. odbył się w naszej szkole
I etap XV Międzynarodowej Olimpiady Języka Angielskiego,
organizowanej przez Wyższą Szkołę Ekonomiczno-Humanistyczną
w Bielsku-Białej.

Po otwarciu Olimpiady przez Panią Wicedyrektor, dr Katarzynę Nowak, 27 uczniów z klas: 3 C, 3 D, 4 A, 4 B, 4 C i 4 D, pod okiem anglistek: mgr Agnieszki Wisz i mgr Katarzyny Dawidowskiej, przystąpiło do rozwiązywania pisemnego testu gramatyczno-leksykalnego z języka angielskiego.

Do etapu II, który odbędzie się w siedzibie organizatora w marcu, dopuszczone zostaną osoby, które przeszły z wynikiem pozytywnym przez etap I.

Trzymajmy kciuki za wyniki naszych uczniów!!!

 
Organizator Olimpiady w szkole: Katarzyna Dawidowska.

Wojewódzki Turniej o Tytuł Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik

20190108_103139_resized

W dniu 8 stycznia 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krośnie odbyła się XVI edycja

Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III E: Monika Siembrzuch i Jakub Stachowicz. Turniej składał się z dwóch części: testu pisemnego i zadania praktycznego. Temat przewodni turnieju brzmiał: ”Rzemiosło – nasza przyszłość”.  Zadaniem uczniów podczas etapu praktycznego było wykonanie tortu okolicznościowego, ciasteczek bankietowych i figurek z masy marcepanowej. Nasi uczniowie wykazali się znajomością procesów technologicznych produkcji wyrobów cukierniczych oraz umiejętnościami praktycznymi podczas wykonywania zadań. Jakub Stachowicz wykonał tort w barwach narodowych z eksponatami z czekolady przedstawiającymi dłonie rzemieślników, którzy zaczynali tworzyć w Polsce cechy w najstarszych zawodach: bartnik (pszczelarz) oraz późniejsze np. w zawodach mechanicznych.

Monika Siembrzuch wykonała tort promujący cech rzemiosł w Rzeszowie oraz nawiązała do zawodu cukiernika, zegarmistrza i kowala wykonując figurki marcepanowe.  

 

Nad przygotowaniem uczniów do turnieju czuwali: Marta Świder – nauczyciel przedmiotów zawodowych oraz mistrzowie cukiernicy z Cukierni Orłowski i Rak
w Rzeszowie – pan Kazimierz Rak i Julian Orłowski.

Uczniom gratulujemy pomysłowości i odwagi oraz życzymy sukcesów w nauce oraz przyszłej pracy zawodowej!!!

VII Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej

1

3.01.2019 r. w gościnnych progach Politechniki Rzeszowskiej odbył się już VII Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej organizowany przez Klaster Edukacji Zawodowej
i Technicznej w Rzeszowie
skupiający wszystkie szkoły z miasta kształcące przyszłych techników i uczniów szkół zasadniczych lub branżowych. Ogromna liczba odwiedzających (ok. 1500) miała możliwość zapoznać się z bardzo bogatą ofertą edukacyjną rzeszowskich szkół średnich przygotowujących do pracy w różnych zawodach, wziąć udział w VI Konferencji ”Kształcenie innowacyjnych kadr zawodowych dla gospodarki Podkarpacia”
(z udziałem przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, Kuratorium Oświaty, Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Urzędu Miasta, Politechniki Rzeszowskiej i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej), przysłuchać się debacie uczniowskiej dot. różnych kierunków kształcenia, skorzystać z porad doradców zawodowych, zwiedzić pracownię obrabiarek PRz, oglądnąć branżowy pokaz mody czy ciekawe lekcje.

W tym roku nasza szkoła była głównym organizatorem targów, stąd w ich przygotowaniu
i przeprowadzeniu wzięła udział większość nauczycieli i przedstawiciele prawie wszystkich klas. Wszystkim dziękujemy za ogromne zaangażowanie.

img_0077

V Edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej

 

 

30 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyła się piąta edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej pod patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa, Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Telewizji Polskiej. Uzyskałyśmy również partnerstwo Radia Rzeszów.

Nasz konkurs miał na celu prezentowanie i popularyzację utworów muzycznych z krajów europejskich oraz zainteresowanie uczniów kulturą innych państw. Cieszymy się, ponieważ z roku na rok przybywa uczestników, co jest dowodem, że konkurs cieszy się dużą popularnością.

Konkurs skierowany był  do uczniów III klas gimnazjów, szkół ponadpodstawowych oraz do uczniów VI, VII oraz VIII  klas szkół podstawowych. Celem  konkursu było wyłonienie 3 osób w dwóch kategoriach. I kategoria: szkoły podstawowe oraz gimnazja, II kategoria szkoły ponadgimnazjalne.

20181130_112026

W tym roku w  konkursie wzięło udział 44 uczestników z 25  szkół z Rzeszowa i okolic. Konkurs oceniało jury w składzie :

Przewodnicząca:  Pani Dyrektor Zespołu Szkół Spożywczych mgr Jadwiga Gargaś.

Pani mgr Gabriela Wąsacz – Kierownik Sekcji Rytmiki, Teorii i Śpiewu Solowego w Zespole Szkół Muzycznych nr 1Rzeszowie, dyrygent Małego Chóru Świętego Kalasancjusza oraz chóru Wielopokoleniowego w Rzeszowie, nasz ekspert muzyczny.

Pan mgr Wiesław Pyzia, nauczyciel wiedzy o kulturze, dyrygent chóru „Pryma’, nasz ekspert muzyczny.

Pani Anna Daniel, nauczyciel języka włoskiego i niemieckiego w Liceum w Ropczycach.

Pani Aleksandra Mirowska, nauczyciel języka hiszpańskiego  w Zespole Szkół

nr 1 w Rzeszowie.

Pani Jadwiga Wisz, nauczyciel języka francuskiego w Zespole Szkół nr 1 w Rzeszowie.

Pani  Magdalena Ziaja, nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół nr 2 w Rzeszowie.

img_7521

Po burzliwych obradach jury przyznało 3 pierwsze miejsca w II kategoriach oraz po 3  wyróżnienia.

I KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE I GIMNAZJA:

I miejsce zajął  Łukasz Sułowski (Szkoła Podstawowa nr 5 w Rzeszowie)

II miejsce zajęła Laura Grębowska (Szkoła Podstawowa nr 13)

III miejsce zajęła Zuzanna Prażmowska (Szkoła Podstawowa nr 18

w Rzeszowie)

Wyróżnienia w tej kategorii zdobyli:

Aleksandra Piekło (Szkoła Podstawowa nr 13)

Oliwia Onyszczuk (Szkoła Podstawowa nr 27)

Gabriela Dębicka (Szkoła Podstawowa nr 18 )

II KATEGORIA SZKOŁY PONADPODSTAWOWE :

I miejsce zajął  Krystian Potyrański z II LO w Rzeszowie

II miejsce zajęła Kinga Siewierska z III LO w Rzeszowie

III miejsce zajęła Sylwia Dudek z VI LO w Rzeszowie

Wyróżnienia w tej kategorii zdobyli:

Anita Pitera z VI LO w Rzeszowie

Patrycja Nawojska z VI LO w Rzeszowie

Jarosław Piekuta z ZS nr 2 w Rzeszowie

 img_7724

W konkursie do wygrania  były  atrakcyjne nagrody: kursy językowe w szkole Językowej Promar, karty upominkowe do zrealizowania w sieci sklepów Empik, bilety do kina Helios, 2 płyty z autografem Zbigniewa Wodeckiego, zaproszenie na zabieg Manicure Hybrydowy, Spa na włosy, gry, książki, artykuły papiernicze. Ponadto dla wszystkich uczestników konkursu i ich opiekunów przewidziane były  dyplomy oraz słodkie niespodzianki.

 Sponsorami w V Międzyszkolnym Konkursie  Piosenki byli:

Rada Rodziców Zespołu Szkół Spożywczych w Rzeszowie

Szkoła Językowa Promar International.

Kino Helios

Auchan w Krasnem

Fabryka Reklamy TPM

Drukarnia TB studio

DRUKARNIA EUROPRINT

KSIĘGARNIA Językowa Bookland

Wydawnictwo Draco

Salon Kosmetyczny „Soleil”

Zakład Krawiecki „Ramoneska”

Zakład Fryzjerski „Alter- Ego”

Biuro Turystyczne CUT

img_7493

Konkurs piosenki rozpoczął się występem Orkiestry Szałamaistek pod batutą kapelmistrza Pana Kamila Niemca z Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. W dniu konkursu zaszczyciła nas swoją obecnością Pani Dyrektor Wydziału Jakości i Zarządzania Edukacją z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie Pani Bożena Pasieka. Podczas konkursu i w trakcie przygotowań do niego panowała  niepowtarzalna  atmosfera. Mieliśmy okazję obejrzeć występ naszej mażoretki Ani Sierżęgi, która zaprezentowała nam układ taneczny. 

Młodzież naszej szkoły chętnie zaangażowała się w to przedsięwzięcie przygotowując plakaty oraz wystrój sali.

W trakcie oczekiwania na werdykt jury młodzież ze szkół gimnazjalnych i  podstawowych miała okazję zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną naszej szkoły, a pod opieką Pani Magdaleny Szul i Pani Moniki Kluz-Kuli z uczniami z Technika Analityka  miała możliwość obejrzenia ciekawych doświadczeń.

20181130_125830

W tym samym czasie Pani Agnieszka Wisz przygotowała wraz z uczniami kl. IA na  zabawy i wróżby andrzejkowe.

Dziękujemy za pomoc przy organizacji Konkursu Piosenki.

Przekąski przygotowała Pani Marzena Borzęcka z uczniami klasy IB.

Stół bankietowy przygotowała Pani Małgorzata Pabjańska z uczniami  klasy IIB oraz IVB.

Słodki poczęstunek przygotowała Pani Marta Świder z cukiernikami z klasy IIE oraz IIIE.

Przygotowanie sali gimnastycznej – Pani Barbara Bernat z uczennicami klasy ID.

Prace porządkowe wykonali uczniowie klasy III B oraz IC.

Nasi konferansjerzy: Dominika Kunysz z klasy ID oraz Kamil Mazur z klasy IIA.

img_7483

Zdjęcia: Julita Stysiał klasa IIA.

Organizatorzy konkursu: Danuta Chmura, Monika Duda.

ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE W NASZEJ SZKOLE – WYSŁUCHAJ OPINII UCZNIÓW NA ANTENIE RADIA RZESZÓW

1

Dnia 20.11.2018 r. w naszej szkole po raz kolejny uczniowie uczestniczyli w Artystycznym Programie Profilaktyki Uzależnień

„ANTYMINA – PROFILAKTYKA Z PASJĄ”.

Czy takie spotkania nam się podobają? Posłuchajcie wypowiedzi naszych kolegów na antenie Polskiego Radia Rzeszów:

https://www.radio.rzeszow.pl/#ajx/wiadomosci/17080/mial-problemy-z-uzywkami-teraz-sam-przestrzega-mlodziez?highlight=WyJwcm9maWxha3R5a2EiXQ

Organizator: mgr Alicja Depa-Kostecka, pedagog szkolny.

NASI SZKOLNI WOLONTARIUSZE W POLSKIM RADIU RZESZÓW

1

Dnia 27.11.2018 r. nasi uczniowie – wolontariusze – wypowiadali się na antenie Polskiego Radia Rzeszów na temat akcji charytatywnych, w których brali udział: ostatnio „Kwesta cmentarna na rzecz ubogich” oraz „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Opowiedzieli też
o tym, dlaczego warto być wolontariuszem.

Całego wywiadu możecie wysłuchać tutaj:

https://www.radio.rzeszow.pl/#ajx/audycje/17288/wolontariusze-z-rzeszowskiego-spozywczaka?highlight=WyJ3b2xvbnRhcmlhdCJd

Pedagog szkolny i opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu: mgr Alicja Depa-Kostecka.

ETAP OKRĘGOWY XXI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY O ŻYWNOŚCI

dav

W dniu 23 listopada 2018 r. nasze uczennice z klasy 4c: Joanna Wąsacz i Elżbieta Mroczka
wzięły udział w etapie okręgowym XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności,
który odbył się w Kielcach. Uczennice wykazały się dużą wiedzą i kulturą osobistą. 
Godnie reprezentowały naszą szkołę.
Do olimpiady przygotowywały się pod kierunkiem naszych nauczycieli:
pani Haliny Machowskiej i pani Renaty Skaskiewicz.
Do Kielc wyjechały pod opieką pani Haliny Machowskiej.

dav

ZAKOŃCZENIE PRAKTYK W RIMINI

k

W sobotę, grupa 16 uczniów naszej szkoły, przebywających na praktykach w Rimini w ramach projektu „Mój zawód – moja przyszłość,” wróciła do Rzeszowa. Podróż była komfortowa, samolotami linii lotniczych Lufthansa, z przesiadką w Monachium.
Trzy tygodnie we Włoszech upłynęły bardzo szybko i żal było żegnać się z pracodawcami
i współpracownikami z zakładów pracy. Niektórzy z uczniów pracowali tak dobrze, że zaoferowano im pracę na wakacje, albo współpracę zdalną. Byli też tacy, którzy na zakończenie otrzymali drobne upominki i pieniądze.
Wszyscy uczniowie dostali certyfikaty, które na pewno będą im pomocne w zdobyciu pracy po zakończeniu szkoły
Po powrocie do Rzeszowa już nam brakuje codziennej porcji makaronu, piadiny i pizzy przygotowywanej dla nas w Taverna degli Artisti, gdzie spożywaliśmy posiłki. Brakuje nam też morza, pięknej plaży i nadmorskiej promenady.
Opiekun grupy: Iwona Kwater.