Godło

Wirtualny spacer

Aktualny projekt UE

Szkoła partnerska

Archiwum

Dla rodzica – STOWARZYSZENIE

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Dnia 23 czerwca 2017 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Pani dyrektor mgr inż. Aleksandra Wanic przedstawiła osiągnięcia naszych uczniów.

Klasy technikum z najwyższą średnią ocen:

kl. 2d średnia 4,91

kl. 1d średnia 4,54

kl. 4er średnia  4,53

Najwyższa frekwencja:

kl. 2d 88,64%

kl. 2c 84,87%

kl. 2b 84,8%

Wśród klas zasadniczych najwyższą średnią ocen uzyskała klasa 1 e – 3,58 i ta sama klasa ma najwyższą frekwencję 87,05%.

Tego dnia rozdano w klasach technikum 106 świadectw z wyróżnieniem i przyznano 101 uczniom  Stypendium Dyrektora, 81 uczniom Stypendium Młody Inżynier oraz 10 Stypendium Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Był to również dzień zakończenia nauki w klasach zasadniczych 3e i 3f. W pionie klas zasadniczych rozdano 5 świadectw z wyróżnieniem, przyznano 4 Stypendia Dyrektora i 4 Stypendia Młodego Inżyniera. Ponadto, uczennica klasy 3e – Barbara Bartoń otrzymała stypendium „Nie zagubić talentu” za wybitne osiągnięcia w zawodzie cukiernik.

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ EDUKACYJNĄ I ZOSTAŃ UCZNIEM NASZEJ SZKOŁY!!!

ulotka

GIMNAZJALISTO!!! CZEKAMY NA CIEBIE!

ulotka-2

V Podkarpackie Forum Gimnazjalisty

 

W dniu 18 maja 2017 roku Zespół Szkół Spożywczych już po raz piąty gościł gimnazjalistów na

V Jubileuszowym Podkarpackim Forum Gimnazjalisty, które w tym roku odbyło się pod hasłem „Dobre zdrowie receptą na sukces”.

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem gimnazjalistów przez panią dyrektor mgr inż. Aleksandrę Wanic, która życzyła wszystkim uczestnikom powodzenia w zmaganiach zarówno matematyczno – żywieniowych,  jak i zawodach sportowych. Swoją obecnością zaszczyciły nas  pani Monika Nusser, przedstawiciel Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa, pani Mariola Kiełboń – starszy wizytator  Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, pełniąca funkcję koordynatora Wojewódzkiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie oraz pan Marek Pawełek – prezes Rejonowego Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża w Rzeszowie.

Po powitaniu mgr inż. Anna Ulan przekazała naszym Gościom porcję wiedzy o zdrowiu  „Ewolucja… czy rewolucja na talerzu”, poruszyła  zagadnienia związane z wpływem odżywiania na nasze zdrowie, samopoczucie i sukcesy szkolne oraz omówiła produkty
i potrawy trochę zapomniane i te, które dziś odgrywają niezwykle ważną rolę w utrzymaniu dobrego zdrowia.

Następnie dla relaksu, a tak naprawdę dla wstrzymania oddechu, był pokaz  akrobatyczny
w wykonaniu  członków Stowarzyszenia Akrobatyki Sportowej Uniwersytetu  Rzeszowskiego pod kierunkiem pani Brygidy Sakowskiej–Kamińskiej. Akrobaci zaprezentowali się jak zwykle wspaniale, dostarczając wszystkim niesamowitych wrażeń
i emocji. Po tym występie warto przytoczyć trafną sentencję Mayi  Angelou  – „Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach”.

Ważnym elementem tego Forum było przyjęcie Zespołu Szkół nr 7 z Rzeszowa do grona Szkół Promujących Zdrowie, co odbyło się po prezentacji działań i przedsięwzięć w zakresie promocji zdrowia w wykonaniu uczniów tej szkoły, a następnie  wręczeniu na  Certyfikatu Miejskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie przez koordynatora Rejonowej Sieci Szkół Promujących Zdrowie  mgr inż. Aleksandrę Wanic i panią mgr Mariolę Kiełboń.

Kolejnym punktem Forum była niezwykle barwna i pouczająca „Bajka antynikotynowa”
w  wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 28 w  Zespole Szkół nr 6, oczywiście
o zgubnych skutkach nałogu palenia papierosów, co mamy nadzieję, że wzięli sobie do serca wszyscy obecni na naszej uroczystości.

I nadszedł czas na to by gimnazjaliści pokazali co potrafią.

W szranki rywalizacji stanęło 9 drużyn z ośmiu  rzeszowskich gimnazjów. Uczniowie mieli do wykonania mnóstwo zadań związanych z promocją zdrowego stylu życia oraz aktywnością fizyczną, w myśl zasady ruch jest zdrowy dla Ciebie i dla głowy.

Rozwiązywali więc testy z różnych zagadnień dotyczących wiedzy matematyczno-żywieniowo-gastronomicznej oraz test dotyczący rozpoznawania kasz, ziół i przypraw. Następnie zmierzyli się z quizem łączącym różne choroby cywilizacyjne. Kolejnym punktem był bardzo ważny dla naszych gimnazjalistów i nas wszystkich, wykład i pokaz  udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zaprezentowany przez pana mgr Leszka Sieńko
z uczniami naszej szkoły. Na koniec gimnazjaliści zmierzyli się ze sztuką obierania jabłka na  najdłuższą skórkę,  ubijania piany z białek,  biegania w workach, a także przeciągania liny. Podczas wszystkich konkursów nad prawidłowym przebiegiem poszczególnych konkurencji czuwało profesjonalne jury w składzie:       mgr inż. Edyta Kraska, mgr inż. Małgorzata Pabjańska,  mgr Barbara Wielgos pod przewodnictwem mgr Wojciecha Szczygielskiego.

Gimnazjaliści wykazali się świadomością jak ważne jest dbanie o zdrowie i aktywność fizyczną w profilaktyce chorób cywilizacyjnych i nowotworowych, a do tego dobrze się  bawili. Pierwsze miejsce zdobyli uczniowie  z Gimnazjum nr  9 . Ale tu nie było przegranych… dlatego, że wszyscy uczniowie biorący udział w trudnych i skomplikowanych konkurencjach są wygranymi i otrzymali  nagrody.

Podczas Forum rozstrzygnięto też konkurs na plakat związany z tematyką wiodącą. Pierwsze miejsce zdobyła Julia Tłuczek, uczennica z Gimnazjum nr 12.

 Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

W tak zwanym międzyczasie  – podczas podliczania punktów – uczniowie z kierunku technik analityk,  wykonali pokaz pt „Wybuchowa chemia”  pod kierunkiem mgr Magdaleny Szul
i mgr Moniki Kluz – Kuli,  natomiast uczniowie z technikum żywienia i usług gastronomicznych rozgrzali do czerwoności nie tylko truskawki wykonując profesjonalny pokaz flambirowania pod okiem mgr inż. Małgorzaty Pabjańskiej.

Po intensywnym wysiłku umysłowym i fizycznym zaprosiliśmy naszych Gości na  zdrowe przekąski. „Stół rozmaitości” przygotowali uczniowie pod opieką  mgr inż. Krystyny Radomskiej i mgr inż. Marty Świder, a obsługę kelnerską zapewnili uczniowie pod opieką mgr inż. Iwony Kwater.

A że był to mały jubileusz, dodatkowo nasi Goście zostali poczęstowani bardzo zdrowym marchewkowo – orzechowym tortem, który wykonali uczniowie z kl. 1B wraz
z wychowawczynią mgr inż. Anną Ulan.

Organizatorami całego przedsięwzięcia były: mgr Barbara Bernat i mgr inż. Anna Ulan.                                  Koordynatorem wszystkich działań była pani dyrektor mgr inż. Aleksandra Wanic.

 Anna Ulan

ODBIÓR DYPLOMÓW ZAWODOWYCH

Informujemy absolwentów, że dyplomy zawodowe
wydawane będą
w dniu 26 maja br. w sekretariacie szkoły
w godzinach 10:00 – 12:00.

dyplom

ROZPOCZYNAMY NABÓR NA STAŻ ZAGRANICZNY – HISZPANIA 2017 – TECHNIK EKSPLOATACJI PORTÓW I TERMINALI

plakat-erasmus

erasmus

Formularz zgłoszeniowy – POBIERZ TUTAJ

 

ZAPROSZENIE NA V FORUM GIMNAZJALISTY

forum

Program Europejskiej Nocy Muzeów 20 maja 2017 r.

noc2017

 

Muzeum Mleczarstwa w Zespole Szkół Spożywczych
w Rzeszowie
, ul. Warszawska 20

  • Konkursy dla dzieci, godz. 19.15 – 20.00:

– Plastycznie magicznie …

– Najbardziej oryginalna piosenka, rymowanka mleczna

  • Pokaz wyrobu masła metodą tradycyjną, po jego zakończeniu odbędzie się degustacja,
    godz. 20.15 – 20.45
  • Pokaz wirowania mleka w wirówce ręcznej, godz. 21.00
  • Wystawa „Szkoła i spółdzielczość – dawnych fotografii i dokumentów czar”

Bezpłatny dowóz busem sprzed budynku IPN na ul. Warszawską 20.

Odjazd busa odbywa się o nieregularnych porach po zebraniu się grupy.

KONSTYTUCJA 3 MAJA

f

ŚWIĘTO FLAGI