Godło

Najlepsze technika 2019

Nabór elektroniczny

Wirtualny spacer

Aktualny projekt UE

Nasi partnerzy

Szkoła partnerskaKEZiT

Szkoła promująca zdrowie

Archiwum

Dla rodzica – STOWARZYSZENIE

WYCIECZKA SZKOLENIOWA

img_20190510_113701

W dniu 10 maja klasa 3D i 1C wybrała się na wycieczkę szkoleniową do Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie. Podczas spotkania uczniowie zapoznali się m. in.  z zasadami funkcjonowania i organizacji pracy na najnowocześniejszym dworcu autobusowym, zasadami funkcjonowania Centrum Zarządzania Transportem Publicznym, Systemu Informacji Pasażerskiej, Systemu Elektronicznego Poboru Opłat oraz zasadami działania Rzeszowskiej Karty Miejskiej i jej możliwości w zakresie Rzeszowskiego Inteligentnego Systemu Transportowego. 

Podczas wycieczki szkoleniowej opiekę nad uczniami sprawowali: Sabina Stecka, Beata Kania, Rafał Kania. 

ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO NASZEGO MUZEUM MLECZARSTWA NA NOC MUZEÓW – 18 MAJA 2019

1

Muzeum Mleczarstwa przy Zespole Szkół Spożywczych w Rzeszowie czynne w godzinach 19.00-23.00

Pokazy wirowania mleka w wirówce ręcznej
o godzinie: 19:30 i 20:30.

Prezentacja ekspozycji stałej maszyn, urządzeń
i sprzętu mleczarskiego.

„W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH” 🍒🍇🍓

1
 
W dniu 3.04.2019 roku w Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Czudcu odbyła się konferencja metodyczno-naukowa podkarpackiej sieci szkół promujących zdrowie pod patronatem Kuratora oświaty pani Małgorzaty Rauch.
 
Hasłem tej konferencji było przesłanie „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Celem konferencji była prezentacja dokonań poszczególnych szkół oraz pokazanie nowych możliwości rozwoju zdrowego stylu życia.
 
Nasza szkoła przygotowała stół zdrowych rozmaitości pod tytułem „Rewolucja czy ewolucja na talerzu”. Wśród przygotowanych potraw znalazły się szpinakowe ruloniki z serem, buraczkowe zawijańce z morelami, naleśniki z kurkumą i pastą serową, babeczki warzywne, gdzie w tradycyjnych przepisach ukryliśmy elementy nowatorskie, świetnie wpływające na zdrowie i samopoczucie. A na deser zaprezentowaliśmy ciasteczka migdałowo – owsiane oraz koktajl truskawkowy.
Pyszności te przygotowali uczniowie z klasy I B pod kierunkiem pani mgr inż. Marzeny Borzęckiej. Goście byli bardzo zainteresowani naszymi przekąskami, ponieważ były one bardzo ładne i równie smaczne. A przygotowaniem stołów, prezentacją potraw i obsługą gości zajęły się uczennice z III B pod czujnym okiem pani mgr inż. Anny Ulan.
965bf2a2-b61c-4f74-9595-3c575374790a

Relacja z tego wydarzenia w TVP Rzeszów (od 16 minuty) https://rzeszow.tvp.pl/42070998/4042019-2100

MAMY III MIEJSCE W RANKINGU SZKÓŁ ŚREDNICH 2019!

Według najnowszego rankingu szkół średnich, przygotowanego przez portal WaszaEdukacja.pl, nasza szkoła zajęła TRZECIE MIEJSCE NA PODIUM wśród najlepszych techników w Rzeszowie!

https://waszaedukacja.pl/ranking

KOMUNIKAT

UWAGA! WAŻNE ZMIANY W PROGRAMIE STYPENDIALNYM

MIASTA RZESZOWA!

Zapoznaj się ze zmianami TUTAJ 

DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLE JUŻ WKRÓTCE!!!

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH GIMNAZJALISTÓW
I ÓSMOKLASISTÓW NA DZIEŃ OTWARTY, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ W NASZEJ SZKOLE

24 KWIETNIA 2019 r.

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM JUŻ NIEBAWEM!

CZEKAMY NA WAS!!!

TARGI EDUKACYJNE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 31 W RZESZOWIE

lrm_export_55482204750068_20190329_172527293

W dniu 29 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 31 w Rzeszowie odbyły się Targi Edukacyjne dla gimnazjalistów i ósmoklasistów kończących szkołę. W prezentację bogatej oferty kształcenia dla przyszłych uczniów techników oraz branżowej szkoły I stopnia zaangażowani byli uczniowie z klasy 1A: Kasia, Karolina, Klaudia i Jakub oraz  z klasy 3 C: Natalia i Darek, pod opieką nauczycieli: mgr inż. Marzeny Borzęckiej i mgr inż. Edyty Kraski.

Prezentacji kierunków, w których będziemy mieli przyjemność kształcić naszych przyszłych uczniów, dokonywaliśmy przy pięknie nakrytym stole z degustacją pierożków faszerowanych pieczarkami, naleśników ze szpinakiem i serem feta, które przygotowali uczniowie klasy 3 C: Natalia i Darek.

Natomiast słodki poczęstunek został przygotowany przez uczniów klasy 2 E i 3 E pod kierunkiem mgr inż. Marty Świder.

Zainteresowanie ofertą edukacyjną naszej szkoły było bardzo duże. Mamy nadzieję, że z większością uczniów spotkamy się już we wrześniu nowego roku szkolnego.

Zdjęcia: Karolina kl. 1a

staż zawodowy w Rimini w ramach projektu Erasmus + „Mój zawód – moja przyszłość”

Kochani, dziękuję Wam za wspólne trzy tygodnie spędzone na stażu zawodowym w Rimini w ramach projektu Erasmus + „Mój zawód – moja przyszłość”.
Stworzyliście wspaniałą, wspierającą się i wesołą grupę. Życzę Wam aby doświadczenie i umiejętności zawodowe zdobyte podczas praktyki procentowały w Waszym życiu, a wspólnie spędzone chwile były zawsze miłym wspomnieniem.

Pozdrawiam, Małgorzata Pabjańska.

ZAKOŃCZENIE PRAKTYKI W RIMINI – „MÓJ ZAWÓD – MOJA PRZYSZŁOŚĆ”

2

Bardzo dziękujemy autorkom projektu, Pani mgr inż. Edycie Krasce i Pani mgr inż. Małgorzacie Pabjańskiej, za  stworzenie projektu, w którym braliśmy udział oraz Dyrekcji Szkoły i Pani Księgowej za koordynację i wspieranie nas podczas pobytu we Włoszech. Otrzymaliśmy już certyfikaty potwierdzające odbyty staż. Czeka nas jeszcze bardzo długi, pożegnalny spacer po Rimini i po plaży, aby ostatni raz wsłuchać się w szum morskich fal. Chcemy także wypełnić nasze kieszenie muszelkami, aby przypominały nam wspólnie spędzony czas. Dzisiaj jeszcze razy wybieramy się do historycznej dzielnicy San Giuliano do której przechodzi się po liczącym 2000 lat Moście Tyberiusza. Ciekawostką jest fakt, że w 1920 r. w Rimini urodził się słynny włoski reżyser Federico Fellini, który inspirację do swoich filmów czerpał przebywając właśnie tutaj. Atmosferę dzielnicy tworzą  piękne małe, kolorowe domki z bajecznymi freskami nawiązującymi do bohaterów filmów Felliniego, donice z kwiatami rozstawione wzdłuż ulic, spokojny rytm życia, przytulne tawerny
i restauracje. Tutaj w ogóle nie czuć, że jesteśmy w hucznym Rimini. Spacerując po raz pierwszy byliśmy zdziwieni, że tak blisko od utartych szlaków turystycznych można znaleźć tak uroczy zakątek.

  Serdecznie pozdrawiamy z Rimini – uczniowie odbywający staż.

UWAGA!!! PILNY KOMUNIKAT!!! ZAPISY NA BEZPŁATNY KURS BARMAŃSKI!!!

 

s4_14596_barman_-nnn

PEŁNOLETNI uczniowie, zamieszkali w powiatach: rzeszowskim grodzkim, rzeszowskim ziemskim, dębickim, leżajskim, łańcuckim lub ropczycko-sędziszowskim, chętni do wzięcia udziału w bezpłatnym, potwierdzonym certyfikatem KURSIE BARMAŃSKIM, proszeni są
o kontakt z Panią Anną Spirałą.

DECYDUJ SIĘ SZYBKO – KRÓTKI TERMIN REKRUTACJI!!! ZAPRASZAMY!!!