Godło

Najlepsze technika 2019

Nabór elektroniczny

Wirtualny spacer

Aktualny projekt UE

Nasi partnerzy

Szkoła partnerskaKEZiT

Szkoła promująca zdrowie

Archiwum

Dla rodzica – STOWARZYSZENIE

ŻYCZENIA

# ZOSTAŃ W DOMU – CZYTAJ KSIĄŻKI!!!

Drodzy Uczniowie!

W związku z sytuacją, w której wszyscy się znaleźliśmy – nie macie możliwości korzystania z biblioteki szkolnej ani żadnej innej. Dlatego też przekazuję Wam kilka adresów portali internetowych, na których jest dostępna większość szkolnych lektur. Dostępne są one w kilku formatach, niektóre również w formie audiobooków. Można z nich korzystać zupełnie bezpłatnie, bez zakładania konta i logowania.

https://lektury.gov.pl/

https://wolnelektury.pl/

Można też skorzystać ze zbiorów Biblioteki Cyfrowej POLONA. Jest to jedna z najnowocześniejszych bibliotek cyfrowych na świecie i jednocześnie największa tego typu biblioteka w Polsce. Można w niej znaleźć najcenniejsze skarby polskiej kultury i historii oraz materiały z różnych dziedzin. Większość udostępnionych tam zbiorów można pobierać bezpłatnie i dowolnie wykorzystywać.

https://polona.pl/

 

Życzę Wam zdrowia! Wykorzystajcie dobrze ten trudny czas!

Zapraszam do kontaktu przez dziennik elektroniczny.

Renata Skoczylas – bibliotekarz

 

KOMUNIKAT

Informujemy Rodziców, że obowiązuje bezwzględny zakaz wysyłania do szkoły uczniów, u których występuje:

  • podwyższona temperatura,

  • kaszel,

  • katar,

  • ból głowy,

  • ból gardła.

Jadwiga Gargaś

Dyrektor Szkoły

Prosimy o zapoznanie się z poniższą informacją:

HTTPS://RZESZOW.UW.GOV.PL/KOMUNIKATY/CO-MUSISZ-WIEDZIEC-O-KORONAWIRUSIE-INFORMACJA-MZ/

Zachęcamy do śledzenia na bieżąco informacji na stronach internetowych Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Polecamy Państwu oficjalną rządową stronę internetową, gdzie znajdują się poszerzone informacje profilaktyczne: www.gov.pl/koronawirus

W przypadku dodatkowych wątpliwości proszę zadzwonić na infolinię Ministerstwa Zdrowia – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).

DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLE ❗️❗️❗️

W dniu 29 kwietnia 2020 r.
odbędzie się w naszej szkole DZIEŃ OTWARTY!!! 🤩

Ósmoklasiści!!! CZEKAMY NA WAS!!!
Szczegóły już wkrótce! 😃

TARGI KEZiT

27 lutego 2020 r. na Politechnice Rzeszowskiej odbył się VIII Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej. Jak co roku nasze stoisko prezentowało się wyjątkowo.

Młodzież z różnych kierunków promowała swoje zawody, prezentowała się na pokazie mody, w czasie debaty i ciekawej lekcji. Tłumy ósmoklasistów miały więc możliwość zaznajomić się z ofertą edukacyjną różnych szkół i dopytać o interesujące ich kierunki kształcenia.

XV Targi Edukacyjne „EduSalon” oraz XII Europejskie Targi Pracy

25 lutego 2020 roku uczniowie klasy 4a i 4d pod opieką nauczycielek: K. Dawidowskiej,
S. Steckiej oraz K. Winiarskiej, wzięli udział w XV Targach Edukacyjnych „EduSalon” oraz XII Europejskich Targach Pracy. Ponad sto stoisk dało możliwość maturzystom zapoznać się z ofertą polskich i zagranicznych uczelni oraz poznać europejski rynek pracy – dzięki wystawcom z branży przemysłowej, motoryzacyjnej, logistycznej czy informatycznej.

Uczniowie wzięli udział w wykładzie „Mobilność w obszarze europejskiego rynku pracy”,
a po nim mogli skorzystać z konsultacji z doradcami z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Rzeszowie.

IV Rzeszowskie Dyktando


Dnia 21 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV Rzeszowskim Dyktandzie zorganizowanym w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Tematem przewodnim dyktanda była rocznica 666-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa. Pomimo tego, że tekst okazał się super hiper trudny, warto było spróbować!

Magdalena Bira.

MAMY WYNIKI KONKURSU MATEMATYCZNEGO!!!

 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

POKAZ KULINARNY W BRATKOWICACH

19 lutego 2020r., na  zaproszenie pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Bratkowicach,  uczniowie klasy IVc: Magdalena Kamyk, Natalia Micał, Dariusz Sutyła i Patryk Bąk w asyście uczniów klasy Ibg:  Anny Jarosz, Julii Pijar i Michała Lepianki przygotowali pokaz kulinarny.  Natalia pod czujnym okiem uczniów  ze szkoły w Bratkowicach, zrobiła sorbet z kiwi i malin na suchym lodzie,  Darek i Patryk przygotowali soft drinks – Acapulco Glow, Pears Fruit Cocktail, Milky Way, Florida Coctail,  a Magdalena  zrobiła pokaz flambirowania świeżych owoców. Uczniowie szkoły podstawowej mogli również podziwiać przygotowanie babeczek z kremowym twarożkiem, pestkami granatu i świeżym ogórkiem. Zgromadzona młodzież chętnie degustowała przygotowane  podczas pokazu potrawy, desery , kolorowe softy  oraz smakowała  pierożki krucho-drożdżowe z pieczarkami  i  ciasteczka, przygotowane przez uczniów kierunku cukiernik, pod opieką  pani mgr inż.  Marty Świder.  O oprawę reporterską zatroszczyła się  Karolina Wałęsa z klasy 2a, zaś Weronika Osypka z kl. 3a i pani mgr Anna Kokoszka zapewniły  wsparcie organizacyjne. Uczniowie podczas pokazu wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem merytorycznym i zawodowym, nawiązali świetny kontakt z młodszymi kolegami ,chętnie opowiadając o szkole i zachęcając do degustacji.

 Pokaz zakończyły pytania, dyskusje, podziękowania od dyrekcji szkoły, nauczycieli, Wójta Gminy Świlcza i… zaproszenie na kolejne pokazy. Uczniów przygotowała pani mgr inż. Małgorzata Pabjańska.