Godło

Wirtualny spacer

Aktualny projekt UE

Szkoła partnerska

Archiwum

Dla ucznia i nauczyciela STOWARZYSZENIE

V Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej

23 lutego 2017 r. w budynkach Politechniki Rzeszowskiej odbył się IV Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej, w czasie którego 11 szkół z Rzeszowa promowało wśród gimnazjalistów swoje kierunki kształcenia. Tłumy uczniów przyciągały nie tylko stoiska, ale też pokaz mody branżowej, ciekawa lekcja czy uczniowska debata. Również nasza szkoła brała aktywny udział w targach. Wielu gimnazjalistów zgromadzonych wokół naszego stoiska z podziwem przyglądało się wykonywaniu ozdób w karmelu czy pokazom carvingu, a także delektowało pysznymi słodkościami, koktajlem czy koreczkami przygotowanymi przez naszych nauczycieli i uczniów. Mamy nadzieję, że część spośród gimnazjalistów odwiedzających nasze stoisko będziemy mogli powitać w progach Zespołu Szkół Spożywczych już we wrześniu – jako naszych uczniów.

Przygotowanie targów to ciężka praca nie tylko wielu nauczycieli, ale również świetnie spisujących się i chętnych do pomocy uczniów klas: IB, IC, IIA, IIC, IIIA, IIIB,  IIIC, IIID i IVTŻ.

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy

Ogólnopolska Olimpiada ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

 

W ostatnich dniach stycznia został rozstrzygnięty etap szkolny tej olimpiady, w którym wzięło udział ponad 24,5 tysiąca uczniów  z 774 szkół ponadgimnazjalnych  w Polsce. Chociaż  nasi uczniowie z klas zasadniczych  cukiernik i kucharz: Joanna Sykała, Izabela Nizioł z klasy 3e i Mateusz Rak z klasy 3f nie zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, to  mają  oni  zapewne  satysfakcję z udziału w olimpiadzie, w której brali udział uczniowie z liceów i techników z całej Polski, pogłębili swoją wiedzę, która im się przyda w pracy zawodowej, a także  otrzymali  drobne upominki z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.


 

 Już  jesienią   zapraszamy chętnych uczniów z klas technikum  i klas zasadniczych do udziału w kolejnej edycji olimpiady.

 Opiekun  Zdzisława Sanetra

SEMINARIUM NA POLITECHNICE

W dniu 10.02.17 roku klasa IIa technik analityk razem z nauczycielem chemii p. Magdaleną Szul uczestniczyli w XXIV Seminarium „Wybrane problemy chemii”. Organizatorem tych zajęć był Wdział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej, I Liceum Ogólnokształcące im. ks. St. Konarskiego w Rzeszowie, Rzeszowski Oddział Polskiego Towarzystwa Chemicznego. Seminarium obejmowało 2 wykłady pt.: „Czy analiza chemiczna może uratować życie?” oraz „Kompozyty polimerowe jako materiały konstrukcyjne XXI wieku”. Po zakończeniu części wykładowej uczniowie brali udział w zajęciach laboratoryjnych zorganizowanych przez pracowników i studentów Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej.

KOMUNIKAT

NARADA Z PRACODAWCAMI W ZESPOLE SZKÓŁ SPOŻYWCZYCH W RZESZOWIE
dotycząca kształcenia pracowników młodocianych
01.03.2017r. o godz.13.00 w sali nr 4

Plan spotkania:
1) Wystąpienie Dyrektora szkoły – informacje o zmianach w szkolnictwie zawodowym.
2) Wystąpienia gości zaproszonych (Kuratorium Oświaty, Izba Rzemieślnicza, Urząd Miasta, Powiatowy Urząd Pracy, Komenda Wojewódzka OHP).
3) Spotkanie z wychowawcami klas uczniów młodocianych.
4) Sprawy różne.

Wszystkich zainteresowanych i chętnych do współpracy serdecznie zapraszamy.
Aleksandra Wanic
Dyrektor Zespołu Szkół Spożywczych w Rzeszowie

OLIMPIADA HOTELARSKA

ELIZA MIAZGA Z KL. IV HKL

W FINALE IX OLIMPIADY

HOTELARSKIEJ

W dniu 10 stycznia 2017 roku dwie uczennice Zespołu Szkół Spożywczych w Rzeszowie
Eliza Miazga oraz Izabela Maleszka z kl. IV HKL
reprezentowały naszą szkołę w etapie okręgowym IX Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. W bieżącym roku szkolnym odbył się on w dziewięciu okręgach na terenie całego kraju i wzięło w nim udział ponad 320 uczniów. Siedzibą naszego okręgu był Zespół Szkół Gospodarczych w Rzeszowie. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu składającego się z 80 pytań w czasie 90 minut. Tematyka pytań obejmowała zagadnienia sprawdzające wiadomości i umiejętności w zawodzie technik hotelarstwa w zakresie planowania i realizacji usług w recepcji, obsługi gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie, a także z wyposażenia technicznego w hotelarstwie.
Eliza Miazga z kl. IV HKL zajęła trzecie miejsce i zakwalifikowała się do etapu centralnego, znajdując się w zaszczytnym gronie 39 najlepszych uczniów w całej Polsce w dziedzinie hotelarstwa.

Eliza Miazga w dniach 3-6 kwietnia br. w Kołobrzegu będzie walczyć o tytuł Mistrza Wiedzy Hotelarskiej. Etap centralny odbędzie się w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak przy ul. Łopuskiego 13 w Kołobrzegu.
Będziemy ją wspierać i trzymać za nią kciuki.
Opiekunowie: mgr Dorota Bukowska, mgr inż. Iwona Kwater, dr Katarzyna Nowak

STUDNIÓWKA 2017

 

nowy-obraz

Uczniowie klas 4ER, 4ET, 4HKL oraz 4TŻ dnia 4 lutego 2017 r. pod okiem dyrekcji, wychowawców oraz rodziców świętowali ostatnie 100 dni do matury. Nie było czasu na stres, tremę i łzy, bo czas płynął szybko na dobrej zabawie w wyśmienitym towarzystwie. Taka studniówka gwarantuje zdaną maturę na 100%.

 

KONKURS FOTOGRAFICZNY

zwierzeta-w-obiektywie

V SALON EDUKACJI ZAWODOWEJ I TECHNICZNEJ DLA GIMNAZJALISTÓW

ŻYCZENIA

 

Jest taki czas, co łzy w śmiech zamienia,
Jest taka moc, co smutek w radość przemienia,
Jest taka siła, co spełnia marzenia…
To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia.

 

Zdrowych, spokojnych i pełnych miłości Świąt Narodzenia Bożej Dzieciny oraz radości, pomyślności i obfitującego w sukcesy Roku 2017 życzy w imieniu Społeczności
Zespołu Szkół Spożywczych im. T. Rylskiego w Rzeszowie
Aleksandra Wanic

 

Boże Narodzenie 2016 r.

„JASEŁKA Z BEZDOMNYMI”

22 grudnia 2016 roku, punktualnie o 10.00 uczniowie z klasy 2A przedstawili nietypowe jasełka, sztukę bowiem osadzono w realiach współczesnych. Jezus rodzi się na dworcu PKP, gdzie sypiają bezdomni  i przewijają się podróżni. To wszystko nie przeszkadza jednak, ani pastuszkom, ani trzem królom dotrzeć do nowonarodzonego Króla. Uczniowie przedstawili historię trójki bezdomnych mieszkających na dworcu, która miała zainspirować widzów do przemyśleń, że Bóg rodzi się w sytuacjach dnia codziennego, poprzez pomoc innym ludziom, a szczególnie najuboższym i bezdomnym. Głównym przesłaniem była prawda, że dla każdego człowieka rodzi się Pan Jezus. Każdy, nawet bezdomny, może cieszyć się Bożym Narodzeniem, może uwierzyć i zmienić swoje życie. Zwieńczeniem sztuki była gra na altówce kolędy „Bóg się rodzi” w wykonaniu uczennicy z klasy 2 A Kingi Magiełdy.

Po przedstawieniu dziewczęta z klas 2 A i 3 A zaprosiły wszystkich zgromadzonych do wspólnego kolędowania. Nie zabrakło ciepłych słów życzeń od pani dyrektor, mgr inż. Aleksandry Wanic, skierowanych do nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów oraz ich rodzin. 

 

Spotkanie zostało przygotowane pod kierunkiem Pań: Anny Patron, Angeliny Tabor i Barbary Wielgos. Organizatorki serdecznie dziękują następującym osobom za zaangażowanie i pomoc podczas przygotowań: Paniom Edycie Krasce i Barbarze Bernat, a także Panu Wojciechowi Szczygielskiemu.

W rolach głównych wystąpili:

Uczennice i uczniowie z klasy 2 A: Wioletta Bury, Kinga Chciuk, Klaudia Czapla, Klaudia Dopart, Sebastian Filip, Kazimierz Gaweł, Magdalena Hart, Julita Jakubczyk, Krystian Kwiatkowski, Paulina Michalska, Dominika Rydza, Patryk Sitek, Aleksandra Sowa, Daria Szpond, Aleksandra Ślęzak, Sabina Trześniowska, Weronika Wąsacz; a także uczennica z klasy 2 B Wiktoria Szpakowska.

Muzyka:

Uczennice z klasy 2 A: Klaudia Dopart, Magdalena Hart, Paulina Michalska, Daria Szpond, Uczennice z klasy 3A: Katarzyna Barnuś, Katarzyna Mendrala, Karolina Piejko, Beata Więcław, Karolina Wróbel.

Dekoracje, nagłośnienie i obsługa techniczna (oprócz osób wymienionych wyżej):

 Uczeń z klasy 4 TŻ: Andrzej Sowa.Uczennice i uczniowie z klasy 2 A: Jakub Drzał, Natalia Fornal, Mateusz Górski, Olga Hawro, Karolina Kurpiel, Adam Kądziołka, Sara Pilch, Maciej Przybyło, Kamila Rząsa, Julia Stojańska, Patrycja Szmigielska.