Godło

Najlepsze technika 2019

Nabór elektroniczny

Wirtualny spacer

Aktualny projekt UE

Nasi partnerzy

Szkoła partnerskaKEZiT

Szkoła promująca zdrowie

Archiwum

Dla ucznia i nauczyciela STOWARZYSZENIE

# ZOSTAŃ W DOMU – CZYTAJ KSIĄŻKI!!!

Drodzy Uczniowie!

W związku z sytuacją, w której wszyscy się znaleźliśmy – nie macie możliwości korzystania z biblioteki szkolnej ani żadnej innej. Dlatego też przekazuję Wam kilka adresów portali internetowych, na których jest dostępna większość szkolnych lektur. Dostępne są one w kilku formatach, niektóre również w formie audiobooków. Można z nich korzystać zupełnie bezpłatnie, bez zakładania konta i logowania.

https://lektury.gov.pl/

https://wolnelektury.pl/

Można też skorzystać ze zbiorów Biblioteki Cyfrowej POLONA. Jest to jedna z najnowocześniejszych bibliotek cyfrowych na świecie i jednocześnie największa tego typu biblioteka w Polsce. Można w niej znaleźć najcenniejsze skarby polskiej kultury i historii oraz materiały z różnych dziedzin. Większość udostępnionych tam zbiorów można pobierać bezpłatnie i dowolnie wykorzystywać.

https://polona.pl/

 

Życzę Wam zdrowia! Wykorzystajcie dobrze ten trudny czas!

Zapraszam do kontaktu przez dziennik elektroniczny.

Renata Skoczylas – bibliotekarz

 

KOMUNIKAT

Informujemy Rodziców, że obowiązuje bezwzględny zakaz wysyłania do szkoły uczniów, u których występuje:

  • podwyższona temperatura,

  • kaszel,

  • katar,

  • ból głowy,

  • ból gardła.

Jadwiga Gargaś

Dyrektor Szkoły

Prosimy o zapoznanie się z poniższą informacją:

HTTPS://RZESZOW.UW.GOV.PL/KOMUNIKATY/CO-MUSISZ-WIEDZIEC-O-KORONAWIRUSIE-INFORMACJA-MZ/

Zachęcamy do śledzenia na bieżąco informacji na stronach internetowych Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Polecamy Państwu oficjalną rządową stronę internetową, gdzie znajdują się poszerzone informacje profilaktyczne: www.gov.pl/koronawirus

W przypadku dodatkowych wątpliwości proszę zadzwonić na infolinię Ministerstwa Zdrowia – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).

DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLE ❗️❗️❗️

W dniu 29 kwietnia 2020 r.
odbędzie się w naszej szkole DZIEŃ OTWARTY!!! 🤩

Ósmoklasiści!!! CZEKAMY NA WAS!!!
Szczegóły już wkrótce! 😃

TARGI KEZiT

27 lutego 2020 r. na Politechnice Rzeszowskiej odbył się VIII Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej. Jak co roku nasze stoisko prezentowało się wyjątkowo.

Młodzież z różnych kierunków promowała swoje zawody, prezentowała się na pokazie mody, w czasie debaty i ciekawej lekcji. Tłumy ósmoklasistów miały więc możliwość zaznajomić się z ofertą edukacyjną różnych szkół i dopytać o interesujące ich kierunki kształcenia.

POKAZ KULINARNY W BRATKOWICACH

19 lutego 2020r., na  zaproszenie pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Bratkowicach,  uczniowie klasy IVc: Magdalena Kamyk, Natalia Micał, Dariusz Sutyła i Patryk Bąk w asyście uczniów klasy Ibg:  Anny Jarosz, Julii Pijar i Michała Lepianki przygotowali pokaz kulinarny.  Natalia pod czujnym okiem uczniów  ze szkoły w Bratkowicach, zrobiła sorbet z kiwi i malin na suchym lodzie,  Darek i Patryk przygotowali soft drinks – Acapulco Glow, Pears Fruit Cocktail, Milky Way, Florida Coctail,  a Magdalena  zrobiła pokaz flambirowania świeżych owoców. Uczniowie szkoły podstawowej mogli również podziwiać przygotowanie babeczek z kremowym twarożkiem, pestkami granatu i świeżym ogórkiem. Zgromadzona młodzież chętnie degustowała przygotowane  podczas pokazu potrawy, desery , kolorowe softy  oraz smakowała  pierożki krucho-drożdżowe z pieczarkami  i  ciasteczka, przygotowane przez uczniów kierunku cukiernik, pod opieką  pani mgr inż.  Marty Świder.  O oprawę reporterską zatroszczyła się  Karolina Wałęsa z klasy 2a, zaś Weronika Osypka z kl. 3a i pani mgr Anna Kokoszka zapewniły  wsparcie organizacyjne. Uczniowie podczas pokazu wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem merytorycznym i zawodowym, nawiązali świetny kontakt z młodszymi kolegami ,chętnie opowiadając o szkole i zachęcając do degustacji.

 Pokaz zakończyły pytania, dyskusje, podziękowania od dyrekcji szkoły, nauczycieli, Wójta Gminy Świlcza i… zaproszenie na kolejne pokazy. Uczniów przygotowała pani mgr inż. Małgorzata Pabjańska.

 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „POWSTRZYMAJMY AIDS”

W ramach obchodów Światowego Dnia AIDS w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny „Powstrzymajmy AIDS”.
Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie plakatu przestrzegającego młodzież przed podejmowaniem ryzykownych i nieodpowiedzialnych zachowań skutkujących zakażeniem HIV oraz promującego postawy tolerancji i pomocy dla osób żyjących z HIV lub chorych na AIDS.

W dniu 6 grudnia 2019 r. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród dla zwycięzców konkursu.

1 miejsce – Małgorzata Daszykowska – kl. 1 DG
2 miejsce – Wiktoria Kalandyk – kl. 1 DG
3 miejsce – Karolina Szpiech – kl. 1 AS

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Organizator konkursu w szkole: mgr Angelina Tabor.

LISTA OSÓB ZAKWALIFIKOWANYCH NA STAŻ DO WALENCJI

Lista osób zakwalifikowanych do wyjazdu do Hiszpanii

z projektu

Walencja kluczem do sukcesu zawodowego”

01– 21.03.2020 r.

GRUPA II

Klasa 1eg na WATCH DOCS

8 listopada klasa 1eg wzięła udział w 17 Objazdowym Festiwalu Filmowym WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie, odbywającym się w auli Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie.

Prezentowane filmy poruszały różne tematy.

Czarna owca – problem nietolerancji rasowej, tożsamości i potrzeby akceptacji. Żeby przetrwać, czarnoskóry chłopiec zaprzyjaźnia się ze swoimi prześladowcami, chce być jednym z nich – jaka jest cena za „przyjaźń”?

Granice pracy – o pracy w nieludzkich warunkach i za bardzo małe pieniądze, o łamaniu praw pracowniczych w Czechach, kraju UE.

I wreszcie „Punkt krytyczny. Energia OdNowa” – polski film o zagrożeniach ekologicznych, np.: smog, ocieplanie klimatu, wskazujący przyczyny tych zjawisk na przykładzie Polski. Podpowiada również rozwiązania, które mogą te procesy zatrzymać. Świetna lekcja na temat energetyki i jej kierunków rozwoju.

                           Podsumowaniem całości był wykład Mateusza Sojki.

Młodzież NEET, czyli o zjawisku, które dotyczy generacji osób młodych, urodzonych po 1990 roku – nie tylko nieaktywnych na rynku pracy, ale także pozostających poza sferą edukacji i szkoleń, czyli o pokoleniu „ani-ani”.

Mamy wiele tematów do dyskusji nie tylko na lekcjach wychowawczych.

Wyjście zorganizowała Dorota Bukowska, a opiekę zapewniła Celina Jagiełowicz-Ryznar.

UWAGA! WAŻNA INFORMACJA dotycząca rekrutacji do projektu Erasmus+ (II wyjazd), Hiszpania.

Pisemny test kompetencji językowych (język angielski) odbędzie się w piątek 15 listopada 2019 r. w salach 101 i 102 o godz 8.00.

Część ustna tej części rekrutacji odbędzie się w środę 20 listopada 2019 r. w sali 302
o godz. 9.45.

SZKOLNE WYJŚCIE DO KINA W RAMACH INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ

30 października 2019 r. w ramach innowacji „Filmowe lekcje profilaktyki uzależnień”, uczniowie 26 klas wraz z nauczycielami obejrzeli film „Mój piękny syn”, ukazujący trud rodzicielstwa, bezwarunkową miłość i bezsilność w zderzeniu z destrukcyjnym uzależnieniem własnego dziecka.

Film ten stał się punktem wyjścia do ożywionej dyskusji na temat wyniszczających uzależnień, poprowadzonej przez panią psycholog Natalię Tomalę.

Projekcję filmu poprzedziła prelekcja nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przygotowana przez Agnieszkę Mazur i Łukasza Szurę, pracowników stowarzyszenia Kierowca.pl.

Autor innowacji: Katarzyna Dawidowska.