Godło

Wirtualny spacer

Aktualny projekt UE

Szkoła partnerska

Archiwum

Wydarzenia 2016-2017

KOMUNIKAT

W dniu 22 sierpnia 2017 r. o godz. 9.00
odbędzie się pisemny poprawkowy egzamin maturalny.
Absolwenci proszeni są o przyjście godzinę przed wyznaczonym czasem
oraz przyniesienie kodów.

W dniach 28-29 sierpnia 2017 r.
odbędą się egzaminy poprawkowe według oddzielnego harmonogramu,
który będzie dostępny na stronie w późniejszym terminie.

W dniu 30 sierpnia 2017 r. o godz. 10.00 w sali nr 4
odbędzie się konferencja plenarna Rady Pedagogicznej.

POKAZY Z FIZYKI

W dniu 8 czerwca odbyły się coroczne spotkania z fizyką, podczas których uczniowie pierwszych klas prezentowali pokazy zjawisk fizycznych występujących w przyrodzie.


W ramach konkursu na najciekawszy eksperyment:

 I miejsce  Adrian Miąsik   1d -,,Nurek Kartezjusza „; ,,Bezwładność ciał”

 II miejsce   Kamila  Maciejko kl 1b  ,,Ciecz nienewtonowska.”

III  miejsce  Patryk Bąk  kl 1c. ,,Jajko w occie”  – siły wyporu.

KONKURS Z FIZYKI ROZSTRZYGNIĘTY

Zawsze tak było, że właśnie te rzeczy,
których nie rozumiemy, i zjawiska,
których nie potrafimy wyjaśnić,
wiodły nas ku odkrywaniu nowych tajemnic natury.
 George O. Abell
Laureatami tegorocznego konkursu fizycznego

  ,, Zjawiska fizyczne w przyrodzie ” zostali :

           I  miejsce  Gabriela Lonc  kl. Ia
            II miejsce Kamila Świerk  kl. Ia       

            III miejsce Dominika Franiszyn kl.  Id 
 

WYNIKI KONKURSU Z JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO I WŁOSKIEGO

7.06.2017 r. odbył się Szkolny Konkurs Leksykalno- Gramatyczny z Języka Hiszpańskiego i Włoskiego.

Uczniowie zmagali się przez 1,5 godziny z testem gramatyczno- leksykalnym z zakresu wybiegającego poza podstawę programową.

Celem konkursu była popularyzacja języków romańskich wśród młodzieży naszej szkoły.

Laureaci konkursu z języka hiszpańskiego:

I miejsce    Barbara Niewczas    IIID

II miejsce    Zuzanna Wiethy     II D

III miejsce   Agata Kołodziej       IIID

Laureaci konkursu z języka włoskiego:

I miejsce    Agnieszka Hetel   1B

II miejsce    Ewelina Kołodziej   1B

III miejsce   Klaudia Wilczak  1B

Zwycięzcy otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

Serdecznie gratulujemy!

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO DLA ZSZ

 

W dniu 26.05.2017 odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla ZSZ. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test wyboru oraz zadania otwarte o tematyce kulinarnej. Konkurs ten miał na celu popularyzację matematyki w klasach zawodowych.

Laureaci konkursu:

I miejsce –Ewelina Tarnowska z klasy 1e

II miejsce – Sandra Grzelak z klasy 1e

III miejsce – Patrycja Stasiuk z klasy 2f.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

 

Konkurs przeprowadziła: Barbara Wielgos

II ZJAZD SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II

W dniu 2 czerwca 2017 r. klasa 3 B oraz grupa hotelarzy z klasy 3 C wzięła udział w II Zjeździe Szkół im. Jana Pawła II Województwa Podkarpackiego. Była to okazja do spotkania się szkolnej papieskiej rodziny, wspólnej modlitwy oraz świętowania jubileuszu 25 lecia Diecezji Rzeszowskiej. Uczniowie Zespołu Szkół Spożywczych obsługiwali zebranych gości częstując ich kremówką papieską oraz wydając napoje oraz ciepłe posiłki. Opiekunami klas były mgr Danuta Chmura oraz mgr Angelina Tabor. 

UCZENNICA KL. ID WICEMISTRZYNIĄ POLSKI

Uczennica kl. Id z naszej szkoły Wiktoria Jedlińska wicemistrzynią Polski w kategorii skoki synchroniczne kobiet na trampolinie! Mistrzostwa Polski Seniorów odbywały się w Warszawie w dniu 26.05.2017. Wiktoria uprawia tę dyscyplinę sportu od 6. roku życia, odnosząc sukcesy w kraju. W roku 2015 wraz z siostrą bliźniaczką Julią zdobyła w skokach synchronicznych juniorów mistrzostwo Polski.


Marta Brud

VIII NOC MUZEUM – 20 MAJA 2017

W dniu 20 maja 2017 r. nasze Muzeum Mleczarstwa

otworzyło swoje podwoje podczas XII Edycji Europejskiej Nocy Muzeów – Rzeszów.

Dla odwiedzających nas gości, zarówno małych jak i dorosłych, jak zawsze przygotowano bogaty program. Tradycyjnie zaczęliśmy od konkursów dla dzieci:

– ”Plastycznie magicznie…” – tu dzieci miały możliwość wykazania się pomysłowością w tworzeniu postaci z kolorowej, plastycznej masy. Zdolności uczestników przerosły nasze oczekiwania.
– ”Najbardziej oryginalna piosenka, rymowanka mleczna” – uczestnicy popisywali się swoimi zdolnościami twórczymi, recytując wierszyki, rymy, a najbardziej odważni śpiewali mleczne przeboje a capella i z akompaniamentem.

Było radośnie, zabawnie i ciekawie; uśmiechy rozpromieniały twarze zebranych szczególnie podczas wręczania słodkich upominków.

            Następnie odbył się pokaz wyrobu masła metodą tradycyjną w masielniczkach, podczas którego omówiono sposób przygotowania i przeprowadzenia procesu produkcyjnego masła. Jak co roku nasi goście mieli możliwość degustacji uzyskanego tą metodą masła wraz ze świeżutkim wiejskim chlebem z Piekarni Cukierni IZA i gorącymi, jeszcze pachnącymi proziakami, przygotowanymi przez naszych uczniów i pana Kazimierza Raka –właściciela cukierni przy ul. Miodowej. Nie zabrakło również maślanki – produktu ubocznego powstałego podczas procesu zmaślania.

            Dużą atrakcją było również wirowania mleka, czyli pokaz, w jaki sposób uzyskuje się śmietankę i mleko odtłuszczone. Zwiedzający zapoznali się z budową i zasadą działania wirówki ręcznej. Chętni mogli przekonać się, że kręcenie korbą wirówki to wcale nie taka lekka praca.

            Wśród zwiedzających szczególnie dominowały rodziny wielopokoleniowe oraz absolwenci i sympatycy szkoły z rodzinami. Opinie gości potwierdzają sens działania naszego muzeum, gdyż krzewi ono historię, wiedzę i propaguje tradycję.

Wydarzenie odbyło się dzięki zaangażowaniu Pani Dyrektor Aleksandry Wanic, opiekunów muzeum oraz grupy nauczycieli i pracowników szkoły.

DARCZYŃCY: Regionalna Spółdzielnia Szkolenia i Usług Mleczarskich, Mlekovita, Cukiernia przy ul. Miodowej – Kazimierz Rak, Piekarnia Cukiernia IZA Iza i Henryk Szczęch. Transport zwiedzających spod IPN, jak co roku, sponsorował PSS Społem.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do organizacji i uświetnienia

VIII Edycji Nocy Muzeum Mleczarstwa.

 

mgr inż. Monika Kluz-Kula

ŚWIĘTO FUNDUSZY EUROPEJSKICH NA LOTNISKU W JASIONCE

W sobotę 20 maja 2017 roku na lotnisku w Jasionce odbyło się święto Funduszy Europejskich. Nasza szkoła tego dnia prezentowała swoją ofertę edukacyjną dla wszystkich odwiedzających terminal w Jasionce. Mieliśmy okazję zaprezentować kierunki kształcenia, a także, wpisując się w tematykę wydarzenia, praktyki zagraniczne, na które wyjeżdżają nasi uczniowie w ramach funduszy europejskich z programu Erasmus+.  W tym roku kierunkiem wyjazdu jest Hiszpania. Na naszym stole znalazły się pyszne zakąski: szpinakowe ślimaki, koreczki warzywne, fantazyjne tartinki, ciasto marchewkowo – orzechowe, ciasteczka bankietowe oraz znakomity koktajl truskawkowy.

Przygotowaliśmy też bufet przystawek dla VIP-ów, m.in.: melony w szynce serano, kalifornijskie śliwki w boczku, szpinakowe ślimaki, zawijańce z serem, łososiem i ruccolą, fantazyjne tartinki oraz czekoladowe naleśniczki z wiśniami. Potrawy zostały przygotowane przez uczniów z klasy 1B pod czujnym okiem pani mgr inż. Anny Ulan, ciastka wykonali nasi cukiernicy pod kierunkiem pani mgr inż. Marty Świder, a koktajl przygotowali uczniowie pod okiem mgr inż. Krystyny Radomskiej.

Bezpośrednio na lotnisku w promowaniu szkoły zaangażowani byli uczniowie z kl: 1 B, 2 D i 3 D pod opieką nauczycieli: mgr Moniki Dudy, mgr inż. Anny Górniak, mgr Sabiny Steckiej i mgr inż. Anny Ulan.

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ EDUKACYJNĄ I ZOSTAŃ UCZNIEM NASZEJ SZKOŁY!!!

ulotka