Godło

Wirtualny spacer

Aktualny projekt UE

Szkoła partnerska

Archiwum

Wydarzenia 2015-2016

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

24.06.2016 r. uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016. Była to wyjątkowa uroczystość dla trzecich klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej, które żegnały się ze szkołą po trzech latach nauki. Przedstawiciele tych klas złożyli  w obecności grona pedagogicznego i zgromadzonych uczniów uroczyste ślubowanie. Następnie panie dyrektor: mgr inż. Aleksandra Wanic i mgr Jadwiga Gargaś wręczyły  świadectwa z wyróżnieniem i pogratulowały klasom i uczniom z najlepszymi wynikami. Część artystyczną przygotowały uczennice klasy II B Paulina Szczoczarz i Izabela Szalony. Piosenki w wykonaniu Wiktorii Szpakowskiej z klasy I B i Joanny Krokowskiej z klasy II B  były sygnałem rozpoczęcia wakacji. Mamy nadzieję, że za dwa miesiące spotkamy się wszyscy wypoczęci i gotowi do podjęcia kolejnych wyzwań.

Przygotowanie części artystycznej:

Marta Brud, Danuta Chmura

Prowadzenie akademii:

Krystian Stawarz – przewodniczący Samorządu Uczniowskiego

PODZIĘKOWANIE

GÓRSKI RAJD SZKOLNY

W dniu 13 czerwca 2016 roku uczniowie naszej szkoły wyruszyli na pieszy rajd w zjawiskowy Beskid Sądecki. Uczestnicy  mieli przed sobą do pokonania ponad 20 kilometrów, lecz byli zdeterminowani i pomimo kilku napotkanych przeszkód,  nie poddali się i dzielnie kroczyli naprzód. Największą trudność sprawiały im ciężkie plecaki. Zgraną grupą z uśmiechem i ulgą wreszcie osiągnęli cel – schronisko PTTK położone na wysokości  1040m n.p.m. na Hali Łabowskiej.  Nagrodą było wspólne wieczorne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Pomimo zmęczenia uczestnicy kolejnego dnia wstali pełni energii i gotowi do dalszej wędrówki do Rytra.

Wybrane relacje uczestników:

„Najlepiej wspominam stację w Rytrze, gdzie tańczyliśmy belgijkę i śpiewaliśmy. Każdy z nas ma dawkę niezapomnianych wrażeń i będzie  długo wspominać  ten rajd  z ogromną satysfakcją i uśmiechem.”

Julita

„Pomimo ciężkiej drogi miałam wielką satysfakcję, że dałam radę i się nie poddałam.”

Wiktoria

  

„Zintegrowałyśmy się z kolegami i koleżankami z młodszych klas. Piękno natury i niesamowite krajobrazy wynagrodziły nam godziny ciężkiego wędrowania. Jesteśmy usatysfakcjonowane i mamy nadzieję, że takie wyjazdy będą organizowane częściej.”

Joanna i Zuzanna

  

„Podczas wędrowania ku schronisku najgorszą sytuacją było zdobycie najwyższego szczytu, którego końca nie było widać.  Dodatkowo pan Szczygielski okropnie kłamał, mówiąc ile przed nami, natomiast jestem bardzo zadowolona i dla tak wspaniałych widoków oraz zgranej i zwartej grupy BYŁO WARTO.”

Brygida

„W trakcie wycieczki w Beskid Sądecki była bardzo miła atmosfera i super się bawiliśmy. Wędrówka po górach była bardzo męcząca, ale pomimo tego daliśmy radę. Gdy dotarliśmy do schroniska była super zabawa, ognisko i tańce do białego rana. W schronisku były dość ograniczone warunki, ponieważ prąd był tylko dwie godziny, ale pomimo tego każdy dobrze się bawił. Mam nadzieję, że kiedyś powtórzymy tę wycieczkę.”

Klaudia

„Najbardziej podobał mi się krajobraz i atmosfera wycieczki, ponieważ góry są najpiękniejsze. Atmosfera w pokoju była bombowa dzięki mnie i Krystianowi. Dzięki naszym opiekunom Pani Bukowskiej i Panu Szczygielskiemu udało się nam dojść do PKP i wracamy.”

Emanuel

„Wycieczka była jedną z najlepszych. Atmosfera była zniewalająca. Piękno gór przyciągnęło moją uwagę.”

Andrzej

„Bardzo podobała mi się trasa wycieczki. Była bardzo trudna, lecz z uśmiechem na ustach daliśmy radę. Zdobywając szczyt, mieliśmy pełną satysfakcję.”

Kacper

UROCZYSTE PODSUMOWANIE PROGRAMU „KULTURA BEZPIECZEŃSTWA”

       

W dniu 21.06.2016 r. w Okręgowym Inspektoracie Państwowej Inspekcji Pracy w Rzeszowie odbyło się podsumowanie kolejnej edycji programu dla szkół ponadgimnazjalnych „Kultura bezpieczeństwa”.

Celem tego  programu jest podniesienie poziomu wiedzy wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie prawnej ochrony pracy i zasad bezpiecznych warunków pracy, a także wspomaganie nauczycieli w przedstawianiu  zagrożeń  występujących
w środowisku pracy w różnych zawodach.

Nauczyciele otrzymują na potrzeby kształcenia podręcznik  „Kultura bezpieczeństwa” wraz
z płytą, przygotowany przez  Centralny Instytut Ochrony Pracy w Warszawie, różnego rodzaju poradniki, opracowania PIP, mogą korzystać ze szkoleń oraz zapraszać specjalistów z  Państwowej Inspekcji Pracy na zajęcia z młodzieżą,

Od kilku lat w tym programie, dla podniesienia jakości i efektywności nauczania,   uczestniczy nauczycielka Zespołu Szkół Spożywczych – Zdzisława Sanetra, a uczniowie naszej szkoły mają dostęp do ciekawych opracowań, filmów, a także konkursów z  cennymi nagrodami.

 W spotkaniu pod patronatem Okręgowego Inspektora Pracy w Rzeszowie p. Dawida Barana brali udział prelegenci, którzy zapoznali uczestników programu ze zmianami zarówno
w prawie pracy, jak i prawie oświatowym.

Opracowanie: Zdzisława Sanetra

HARMONOGRAM ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

POKAZY FIZYCZNE

W dniu 8 czerwca 2016 r. w naszej szkole już tradycyjnie jak od wielu lat odbyły się

pokazy ciekawych eksperymentów fizycznych

przygotowanych przez naszych uczniów. Prezentację tych eksperymentów przedstawiają poniższe zdjęcia.I MIEJSCE W POLSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE KULTURY I SZTUKI

1

WYNIKI KONKURSÓW Z FIZYKI

W ramach nauczania fizyki odbył się coroczny konkurs na obserwację i fotografię zjawisk fizycznych w przyrodzie, jak również konkurs związany z podstawami programu nauczania
z emisji światła ciał stałych.

Laureaci:

  KONKURS „Zjawiska fizyczne w przyrodzie”
Miejsce 1. Julita Jakubczyk – kl. 1A
Miejsce 2. Wioletta Bury – kl. 1A
Miejsce 3. Izabella Pasternak – kl. 1D
Wyróżnienia:
Aneta Bąk – kl. 1D
Karolina Hinc – kl. 1D

KONKURS „Emisja światła”
Miejsce 1. Julita Jakubczyk – kl. 1A
Miejsce 2. Joanna Wąsacz – kl. 1C, Paulina Michalska – kl. 1A
Miejsce 3. Natalia Zięba – kl. 1C
Wyróżnienia:
Natalia Fornal – kl. 1A
Olga Hawro – kl. 1A
Anna Opiela – kl. 1B
Aleksandra Dańko – kl. 1D

GRATULUJEMY!!!

WYNIKI KONKURSU WIEDZY O WŁOSZECH I HISZPANII

20.05.2016 r. odbył się w naszej szkole

konkurs wiedzy o Włoszech i Hiszpanii

I miejsce w konkursie wiedzy o Hiszpanii zajęła Natalia Wolska z kl. III ER
II Marlena Prokopiec z kl. III ER, a III miejsce Barbara Niewczas z kl. II D.

Konkurs wiedzy o Włoszech wygrały Dorota Źrałka i Anna Opiela z klasy I B,
na II miejscu uplasowały się: Andżelika Gubernat i Wiktoria Szpakowska.
III miejsce zajęła Zuzanna Smalarz.

Zwycięzcom gratulujemy!!!

Organizatorzy konkursu: Monika Duda, Danuta Chmura.

 

WYNIKI KONKURSU MATEMATYCZNEGO DLA UCZNIÓW ZASADNICZEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ

W dniach 31.05.2016 oraz 2.06.2016 odbył się

Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów ZSZ

Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test wyboru oraz zadania otwarte
o tematyce kulinarnej. Konkurs ten miał na celu popularyzację matematyki w klasach zawodowych. Po podliczeniu wyników okazało się, iż każda klasa ma swojego zwycięzcę. Jedyna przedstawicielka klas pierwszych godnie reprezentowała swój rocznik – zdobyła trzecie miejsce i wyprzedziła swoich starszych kolegów.

Laureaci konkursu:

1 miejsce – Bartosz Dudek z klasy 3 CZ

2 miejsce – Joanna Sykała z klasy 2 E

3 miejsce – Gabriela Łukasik z klasy 1 E 

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

 

Konkurs przeprowadziła: Barbara Wielgos