Godło

Najlepsze technika 2019

Nabór elektroniczny

Wirtualny spacer

Aktualny projekt UE

Nasi partnerzy

Szkoła partnerskaKEZiT

Szkoła promująca zdrowie

Archiwum

Informacje dla rodzica

EGZAMINY POPRAWKOWE

EGZAMINY POPRAWKOWE 2019

SPORTOWY SUKCES NASZEJ MATURZYSTKI!!!

65541430_439191356917781_6564703477228896256_n

Nasza tegoroczna maturzystka, uczennica klasy 4 D Klaudia Wojtunik, zdobyła vice mistrzostwo Polski z wynikiem 13.21 na 100m przez płotki w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 23, które odbyły się w dniach 29-30.06.2019 r. w Lublinie. Wynik ten jest w europejskich tabelach 8 rezultatem. Tym samym Klaudia awansowała na Mistrzostwa Europy w Szwecji, które odbędą się w dniach 11-15.07.2019 r.

Jesteśmy mega dumni z dotychczasowych osiągnięć Klaudii 👏👏👏👊 i mocno trzymamy kciuki za zwycięstwo w Szwecji 🤜🤛

BĄDŹ BEZPIECZNY NA WAKACJACH

Zachęcamy uczniów i rodziców do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” przygotowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej:

https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-wypoczynek-poradnik-men-dla-rodzicow-i-opiekunow

PODZIĘKOWANIE

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2019/2020

_kierunki-2018-2

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami pod adresami:

https://men.gov.pl/pl/rekrutacja

https://www.pcen.pl/aktualnosci-pcen/aktualnosci-rzeszow/item/850-informacja-na-temat-rekrutacji-do-szkol-ponadpodstawowych-i-ponadgimnazjalnych-na-rok-szkolny-2019-2020-dla-absolwentow-szkol-podstawowych-i-gimnazjow.html

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem rekrutacji do klas I na rok szkolny 2019/2020

harmonogram_rekrutacja_2019_sp_gim

zarzadzenie_nr_30_harmonogramy_2019_2020

Uwaga!!!
 Wnioski o przyjęcie do klasy I można składać w sekretariacie szkoły  codziennie do godziny 16.00

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną naszej szkoły:

kierunki-ksztalcenia-1

oferta-edukacyjna-dlaczego-chcesz-zostac-uczniem-zss

WSPÓŁPRACA Z RIMINI

Początek współpracy włoskiego przedsiębiorcy z Rimini
Mario Pappano z Zespołem Szkół Spożywczych w Rzeszowie

 

31 maja pani Dyrektor Jadwiga Gargaś podpisała porozumienie o współpracy naszej szkoły z właścicielem Restauracji Taverna delgi Artisti i Hotelu La Perla w Rimini – Mario Pappano.

Mario Pappano jako pracodawca zapewnia młodzieży, zakwaterowanie w swoim obiekcie hotelowym oraz całodzienne wyżywienie.

Hotel La Perla, jak i Taverna degli Artisti z szeroką ofertą gastronomiczną i partner Sistema Turismo, wspierają  naszą młodzież w rozwijaniu  umiejętności zawodowych i kluczowych kompetencji u włoskich pracodawców. Wybór Rimini jako miejsca realizacji mobilności dla

Uczniów nie był przypadkowy. Młodzież uczy się języka włoskiego dlatego wyjazdy na praktyki
i staże są „żywą” lekcją, pozwalają poszerzyć umiejętności językowe w tym słownictwo zawodowe uczestników. Zespół Szkół Spożywczych  jako Szkoła Promująca Zdrowie podejmuje różnorodne działania, m. in. promuje dietę śródziemnomorską wpisaną na listę UNESCO jako wzorcowy model odżywiania, a Rimini jako atrakcyjna miejscowość turystyczna z doskonale rozwiniętą bazą hotelarsko- gastronomiczną oraz nadmorskim klimatem jest świetnym miejscem do zdobywania doświadczeń zawodowych, poznania kultury i kuchni regionu Emilia Romania, odpoczynku oraz nawiązania nowych znajomości.

Współpraca szkoły z Mario Pappano oraz innymi pracodawcami z Rimini przełoży się z pewnością na europejski wymiar kształcenia zawodowego szkoły.

 

Agnieszka Hetel finalistką XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

W dniach 24-26 maja 2019 roku w Łodzi odbyły się eliminacje centralne XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Jedyną reprezentantką Podkarpacia w pionie szkół ponadgimnazjalnych była uczennica naszej szkoły z klasy 3B Agnieszka Hetel.

Eliminacje składały się z trzech etapów. Pierwszy etap to rozwiązanie testu wielokrotnego wyboru, który zawierał 100 pytań, związanych z wpływem odżywiania na zdrowie i szeroko pojętą profilaktyką i promocją zdrowia. Etap drugi to zadania związane z udzieleniem pierwszej pomocy osobie poszkodowanej  oraz RKO. Trzeci etap polegał na prezentacji akcji prozdrowotnej zorganizowanej w swojej szkole. Tematyką naszej akcji prozdrowotnej była „Moda na zdrowy kręgosłup”, która obejmowała wykłady, ankiety dla uczniów oraz ćwiczenia kształtujące prawidłową postawę kręgosłupa.

W wyniku tych zmagań Agnieszka Hetel uzyskała tytuł finalisty tej Olimpiady. Do eliminacji centralnych uczennica przygotowywała się pod kierunkiem mgr inż. Anny Ulan, mgr Barbary Bernat i mgr Leszka Sieńko.

Serdecznie gratulujemy Agnieszce i życzymy dalszych sukcesów zawodowych i osobistych. Opiekunem uczennicy podczas eliminacji była mgr inż. Anna Ulan

W dniu 12.06.2019 klasa 2 b wraz z nauczycielkami: panią Małgorzatą Pabjańską i panią Danutą Chmurą uczestniczyła w lekcji języka włoskiego, która zorganizowana została w lokalu „ ITALIA DA BERE”, którego właścicielami są pani Halina Puzio i pan Massimiliano Bondioli. Młodzież miała okazję sprawdzić i wykorzystać w praktyce umiejętności językowe nabyte w szkole. Uczniowie prowadzili konwersację w języku włoskim z rodowitym Włochem, panem Massimiliano Bondioli, zamawiali potrawy w tymże języku, a także śpiewali piosenki włoskie. Pan Bondioli przybliżył nam kulturę włoską, która różni się nieco od polskiej. Dzięki właścicielom lokalu mieliśmy okazję poczuć prawdziwą, włoską atmosferę.

Serdecznie dziękujemy.

TECHNIK ORGANIZACJI REKLAMY W POLSKIM RADIU RZESZÓW

 

W dniu 11 czerwca 2109 roku klasy 1A i 2A wraz z nauczycielami: mgr inż. Edytą Kraską  i mgr Pawłem Muszyńskim  udali się na wycieczkę szkoleniową do Polskiego Radia Rzeszów. Jest ono jedną z siedemnastu Rozgłośni Regionalnych Polskiego Radia. Nadaje dla całego województwa podkarpackiego. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy dziennikarza radiowego oraz z wyposażeniem i sprzętem znajdującym się w rozgłośni, a zwłaszcza konsoletą (mikserem) do montażu dźwięku. Zwiedziliśmy reżyserkę, studio nagrań programów dziennych, studio nagrań audycji nocnych, studio nagrań (koncertowe) im. Tadeusza Nalepy, studio do produkcji reportaży, felietonów i innych form słowno-muzycznych. Mieliśmy niezwykłą okazję oglądnąć, jak powstaje serwis informacyjny i wiadomości „na żywo”. Zobaczyliśmy jak wygląda praca realizatorów, kto siedzi za radiowymi mikrofonami. Poznaliśmy „ramówkę radiową” czyli układ programów informacyjnych, publicystycznych, muzycznych przez całą dobę. Następnie poznaliśmy zasady produkcji i emisji reklam radiowych oraz wytyczne KRRIT. Była to ciekawa lekcja reklamy  w praktyce.

LEKCJA W HOTELU

Uczniowie kl. 1c w zawodzie technik hotelarstwa w dniu 3.06.2019 r. odbyli „lekcję w hotelu” zorganizowaną przez nauczycielki D. Bukowską i I. Kwater. Tym razem odbyła się w rzeszowskich hotelach: Grand Hotel Boutique, Hotel Bristol Tradition & Luxury i Hilton Garden Inn.

W hotelu Grand uczniowie w recepcji dowiedzieli się, jak przebiega check out grupy. Zwiedzili część gastronomiczną: restaurację Patio, Kawiarnię Stary Piernik oraz klub Jazz Room, część rekreacyjną z basenem, strefę wellness i salę fitness. Zobaczyli sale wielofunkcyjne, z ich wyposażeniem i możliwościami aranżacji w zależności od potrzeb. Mieli okazję porównać różne typy jednostek mieszkalnych. Największy zachwyt uczniów wzbudził apartament prezydencki i informacja o tym, jacy prezydenci tam gościli.

W hotelu Bristol robiło wrażenie samo wejście po czerwonym dywanie, jak przystało na 5 gwiazdek. Zwiedzaliśmy pokoje hotelowe o bardzo różnym wystroju i wyposażeniu dodatkowym. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak dzieli się salę wielofunkcyjną na moduły. Atrakcją była część gastronomiczna z otwartą kuchnią restauracji Folk, bar Zensei Sushi oraz Stary Browar Rzeszowski.

Następnym punktem naszej lekcji był hotel Hilton Garden Inn, w którym poznaliśmy, jakie możliwości ma sieć Hilton Hotels & Resorts zarządzająca 570 obiektami na 6 kontynentach. Obserwowaliśmy przygotowanie konferencji oraz zwiedzaliśmy pokoje hotelowe. Na koniec uczniowie stwierdzili, że hotelarz to świetny zawód, dający wiele możliwości pracy i rozwoju.

Bardzo serdecznie dziękujemy pracownikom hoteli za przeprowadzenie ciekawej lekcji.