Godło

Wirtualny spacer

Aktualny projekt UE

Szkoła partnerska

Archiwum

Informacje dla rodzica

DZIEŃ OTWARTY

ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY

27 KWIETNIA 2017

GODZ. 9.00-14.00

ELIMINACJE OKRĘGOWE OLIMPIADY ARTYSTYCZNEJ

OLIMPIADA ARTYSTYCZNA

KONKURS PLASTYCZNY

SUKCES FOTOGRAFICZNY

V Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej

23 lutego 2017 r. w budynkach Politechniki Rzeszowskiej odbył się IV Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej, w czasie którego 11 szkół z Rzeszowa promowało wśród gimnazjalistów swoje kierunki kształcenia. Tłumy uczniów przyciągały nie tylko stoiska, ale też pokaz mody branżowej, ciekawa lekcja czy uczniowska debata. Również nasza szkoła brała aktywny udział w targach. Wielu gimnazjalistów zgromadzonych wokół naszego stoiska z podziwem przyglądało się wykonywaniu ozdób w karmelu czy pokazom carvingu, a także delektowało pysznymi słodkościami, koktajlem czy koreczkami przygotowanymi przez naszych nauczycieli i uczniów. Mamy nadzieję, że część spośród gimnazjalistów odwiedzających nasze stoisko będziemy mogli powitać w progach Zespołu Szkół Spożywczych już we wrześniu – jako naszych uczniów.

Przygotowanie targów to ciężka praca nie tylko wielu nauczycieli, ale również świetnie spisujących się i chętnych do pomocy uczniów klas: IB, IC, IIA, IIC, IIIA, IIIB,  IIIC, IIID i IVTŻ.

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy

Ogólnopolska Olimpiada ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

 

W ostatnich dniach stycznia został rozstrzygnięty etap szkolny tej olimpiady, w którym wzięło udział ponad 24,5 tysiąca uczniów  z 774 szkół ponadgimnazjalnych  w Polsce. Chociaż  nasi uczniowie z klas zasadniczych  cukiernik i kucharz: Joanna Sykała, Izabela Nizioł z klasy 3e i Mateusz Rak z klasy 3f nie zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, to  mają  oni  zapewne  satysfakcję z udziału w olimpiadzie, w której brali udział uczniowie z liceów i techników z całej Polski, pogłębili swoją wiedzę, która im się przyda w pracy zawodowej, a także  otrzymali  drobne upominki z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.


 

 Już  jesienią   zapraszamy chętnych uczniów z klas technikum  i klas zasadniczych do udziału w kolejnej edycji olimpiady.

 Opiekun  Zdzisława Sanetra

SEMINARIUM NA POLITECHNICE

W dniu 10.02.17 roku klasa IIa technik analityk razem z nauczycielem chemii p. Magdaleną Szul uczestniczyli w XXIV Seminarium „Wybrane problemy chemii”. Organizatorem tych zajęć był Wdział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej, I Liceum Ogólnokształcące im. ks. St. Konarskiego w Rzeszowie, Rzeszowski Oddział Polskiego Towarzystwa Chemicznego. Seminarium obejmowało 2 wykłady pt.: „Czy analiza chemiczna może uratować życie?” oraz „Kompozyty polimerowe jako materiały konstrukcyjne XXI wieku”. Po zakończeniu części wykładowej uczniowie brali udział w zajęciach laboratoryjnych zorganizowanych przez pracowników i studentów Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej.

KOMUNIKAT

NARADA Z PRACODAWCAMI W ZESPOLE SZKÓŁ SPOŻYWCZYCH W RZESZOWIE
dotycząca kształcenia pracowników młodocianych
01.03.2017r. o godz.13.00 w sali nr 4

Plan spotkania:
1) Wystąpienie Dyrektora szkoły – informacje o zmianach w szkolnictwie zawodowym.
2) Wystąpienia gości zaproszonych (Kuratorium Oświaty, Izba Rzemieślnicza, Urząd Miasta, Powiatowy Urząd Pracy, Komenda Wojewódzka OHP).
3) Spotkanie z wychowawcami klas uczniów młodocianych.
4) Sprawy różne.

Wszystkich zainteresowanych i chętnych do współpracy serdecznie zapraszamy.
Aleksandra Wanic
Dyrektor Zespołu Szkół Spożywczych w Rzeszowie

TARGI EDUKACYJNE

9 LUTEGO ZESPÓŁ SZKÓŁ SPOŻYWCZYCH UCZESTNICZYŁ W TARGACH EDUKACYJNYCH ZORGANIZOWANYCH PRZEZ UNIWERSYTET RZESZOWSKI I DWUJĘZYCZNE LICEUM UNIWERSYTECKIE W RZESZOWIE POD HASŁEM: „ORIENTATION DAY”.

NASZĄ SZKOŁĘ Z UŚMIECHEM NA TWARZY PROMOWALI UCZNIOWIE Z KLASY 3B IZABELLA SZALONY, AGNIESZKA POKRYWKA I GRZEGORZ SOWA .

OPIEKUNOWIE:
MAŁGORZATA ALIBOŻEK
MARTA BAR-ZAMOYSKA
MAŁGORZATA DŁUGOŃ
ANNA GÓRNIAK