Godło

Najlepsze technika 2019

Nabór elektroniczny

Wirtualny spacer

Aktualny projekt UE

Nasi partnerzy

Szkoła partnerskaKEZiT

Szkoła promująca zdrowie

Archiwum

Informacje dla rodzica

DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLE ❗️❗️❗️

W dniu 29 kwietnia 2020 r.
odbędzie się w naszej szkole DZIEŃ OTWARTY!!! 🤩

Ósmoklasiści!!! CZEKAMY NA WAS!!!
Szczegóły już wkrótce! 😃

STYPENDIA

http://www.rzeszow.pl/mieszkancy/oswiata/program-stypendialny-miasta-rzeszowa

XIII Rzeszowski Konkurs Matematyczny

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału

w XIII Rzeszowskim Konkursie Matematycznym.

Konkurs przeznaczony jest dla
uczniów średnich szkół zawodowych powiatu rzeszowskiego.

Konkurs odbywać się będzie w dwóch etapach:
eliminacje  szkolne i zawody finałowe.

20 lutego 2020 r. o godzinie 8.50 w sali 106.
zostanie przeprowadzony etap szkolny.

Finał konkursu odbędzie się dnia 26 lutego 2020 r. (środa) o godz. 9.30
w auli Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie.

Szczegółowy regulamin konkursu oraz zadania przygotowawcze znajdują się na stronie www.elektronik.rzeszow.pl w zakładce „Dla ucznia”.

Prosimy zgłaszać chęć uczestnictwa w konkursie do nauczycieli matematyki do dnia 18 lutego 2020 r.

Beata Kania 

VIII Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 8 szkół podstawowych do udziału w VIII Salonie Edukacji Zawodowej i Technicznej, który odbędzie się w dniu 27.02.2020: I tura od godz. 9:00-11:30, II tura od godz.11:30 – 13:30 w budynku V Politechniki Rzeszowskiej al. Powstańców Warszawy 12.

To doskonała okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną rzeszowskich szkół branżowych i podjęcia decyzji o wyborze dalszej ścieżki kształcenia.

Podczas Salonu czeka na Was wiele atrakcji, do zobaczenia!

Szczegóły na stronie www.kezit.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bożonarodzeniowy Koncert Kolęd i Pastorałek w naszej szkole

 

30.01.2020 r. odtworzyliśmy atmosferę Bożego Narodzenia dzięki klimatycznej scenografii i Dobrej Nowinie zawartej w tekstach kolęd i pastorałek zaprezentowanych przez uczniów różnych szkół. Mogliśmy się na chwilę wyciszyć i pozwolić ukołysać melodiom znanym i tym, które słyszeliśmy pierwszy raz. Naszą pracę i kunszt artystów docenili wyjątkowi goście: Małgorzata Rauch (Podkarpacki Kurator Oświaty), bp Edward Białogłowski (Biskup Pomocniczy Diecezji Rzeszowskiej), Bogusława Buda (Przewodnicząca Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Rzeszowie), Zbigniew Pinkowski i Dorota Szymborska (Dyrektorzy Zespołu Szkół Samochodowych), opiekunowie i rodzice uczniów występujących w koncercie, dyrekcja, nauczyciele, wychowawcy internatu i pracownicy szkoły.

Filmik nagrał i edytował Damian Wrażeń, klasa 3d.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

 

4.02.2020r.  w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie 240 uczniów z województwa podkarpackiego otrzymało stypendia Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej. Wśród osób, które zostały wyróżnione pierwszym z wymienionych znalazła się uczennica klasy 3C – Aleksandra Inglot, która miała najwyższą średnią w naszej szkole w minionym roku szkolnym. Wszyscy stypendyści otrzymali gratulacje od Wojewody Podkarpackiego – Ewy Leniart i Podkarpackiego Kuratora Oświaty Małgorzaty Rauch. Gratulujemy i życzymy powtórzenia sukcesu za rok.

KONKURS Z FIZYKI

KONKURS MATEMATYCZNY w JĘZYKU ANGIELSKIM

 

 

Wszystkich miłośników matematyki i języka angielskiego zapraszamy do udziału w VI Rzeszowskim Konkursie”Maths in English – maths with a difference”.

Podczas konkursu uczniowie będą rozwiązywać test wyboru sprawdzający znajomość słownictwa z języka angielskiego oraz umiejętność rozwiązywania zadań z matematyki.

Etap szkolny odbędzie się w dniu 21. 02. 2020.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli matematyki do dnia 11. 02. 2020.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

SPOTKANIE Z RODZICAMI
odbędzie się
6 LUTEGO 2020 r. (czwartek)

o godz. 16.30.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

MAMY WYNIKI ETAPU OKRĘGOWEGO XXIV OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY O ŻYWIENIU I ŻYWNOŚCI ❗️❗️❗️

Karolina Maternia zdobyła I miejsce w eliminacjach Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy
o Żywieniu i Żywności na Podkarpaciu, a uzyskany wynik klasyfikuje ją na 3. miejscu
w Polsce na 538 uczniów startujących w olimpiadzie.
Druga nasza uczestniczka to Karolina Grab, która uplasowała się na miejscu 6. Obie uczennice są z klasy 3 B – technikum żywienia i usług gastronomicznych i będą reprezentować naszą szkołę oraz całe Podkarpacie na etapie centralnym, który odbędzie się w dniach 19 – 21 marca 2020 w Szczecinie.
Bardzo serdecznie gratulujemy naszym uczennicom wspaniałych wyników oraz życzymy powodzenia na etapie centralnym. Jesteśmy z Was bardzo dumni! Uczennice przygotowywały się pod kierunkiem pani mgr inż. Anny Ulan.
 
W piątek, 03 stycznia 2020 r., Zespół Szkół Spożywczych już po raz 24. gościł najlepszych uczniów z województwa podkarpackiego, którzy stanęli do rywalizacji w eliminacjach okręgowych Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Celem olimpiady jest rozwijanie zainteresowań uczniów problemem racjonalnego żywienia i jego wpływem na zdrowie człowieka oraz promocja zdrowia w codziennym życiu. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Żywienie a profilaktyka nadwagi i otyłości.”           
Otwarcia olimpiady dokonała pani mgr Jadwiga Gargaś, dyrektor Zespołu Szkół Spożywczych, która serdecznie przywitała wszystkich uczestników olimpiady oraz ich opiekunów w gościnnych progach naszej szkoły i życzyła naszym Olimpijczykom powodzenia. Nad prawidłowym przebiegiem czuwali: przewodniczący Olimpiady, dr inż. Tomasz Cebulak, wykładowca Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz mgr Marta Jadach – Stupnicka, starszy wizytator Kuratorium Oświaty. W tym roku w eliminacjach okręgowych wzięło udział 43 uczniów – 22 z liceum i 21 z technikum. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 80 różnych zadań związanych z technologią żywności, biologią, chemią, żywieniem człowieka, obsługą konsumenta, mikrobiologią oraz profilaktyką nadwagi i otyłości.
W przygotowanie olimpiady i jej właściwy przebieg zaangażowani byli następujący nauczyciele:
1. Przygotowanie sali – M. Szul, A. Kokoszka, B. Bernat, nagłośnienie – L. Sieńko.
2. Przygotowanie stołów degustacyjnych i obsługa gości podczas obiadu oraz prace porządkowe – M. Pabjańska, M. Kluz – Kula, I. Kwater, H. Machowska, A. Wójcik,
3. Przygotowanie wyrobów cukierniczych – M. Świder.
4. Obsługa recepcji – D. Bukowska, C. Jagiełowicz – Ryznar.
5. Przygotowanie materiałów związanych z organizacją olimpiady, drukowanie dyplomów, identyfikatorów oraz prezentacja filmu – A. Ulan, P. Muszyński, A. Wójcik, E. Kraska.  Serdecznie dziękujemy nauczycielom oraz zaangażowanym uczniom za pracę podczas organizacji olimpiady. Koordynatorem działań była Monika Kluz-Kula.
Opracowanie – Anna Ulan.