Godło

Najlepsze technika 2019

Nabór elektroniczny

Wirtualny spacer

Aktualny projekt UE

Nasi partnerzy

Szkoła partnerskaKEZiT

Szkoła promująca zdrowie

Archiwum

Informacje dla rodzica

BANKIET Z OKAZJI MIEJSKICH OBCHODÓW DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

W Dniu Święta Edukacji Narodowej14 października 2019 r. w Instytucie Muzyki odbył się miejski Dzień Edukacji Narodowej, podczas którego Prezydent miasta Rzeszowa wręczył nagrody nauczycielom za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Wśród nagrodzonych znalazła się trójka nauczycieli Zespołu Szkół Spożywczych w Rzeszowie. Tej bardzo doniosłej uroczystości towarzyszył bankiet, który przygotowali uczniowie naszej szkoły.

W menu przyjęcia znalazły się następujące pozycje: melon z szynką serrano, boczek ze śliwką, szpinakowe ślimaczki, kurkumowe ruloniki z konfiturą i orzechami, pierożki z pieczarkami
i sosem czosnkowym, roladki z łososia, tuńczykowe babeczki, półmiski wędlin, deski serów
a także sałatki warzywne.

Te wszystkie potrawy przygotowali uczniowie z klasy 4 B (Iza, Natalia, Kuba, Marlena, Ewelina, Gabrysia, Martyna, Kamila, Klaudia, Wiktoria i Gabryś), 4 C (Dorota, Gabrysia, Magda, Patryk, Mateusz, Darek, Natalia i Michał) oraz Maksymilian z klasy 2 B. Uczniowie pracowali pod czujnym okiem mgr inż. Anny Ulan i pomocy mgr inż. Agnieszki Wójcik.

W menu znalazły się również ciasteczka kruche, które przygotowali cukiernicy z klas:
1 GS, 1 GG oraz 3 E, pod kierunkiem mgr inż. Marty Świder.

Nakryciem stołów bankietowych i obsługą znamienitych gości zajęli się uczniowie klasy 4 C (Kasia, dwie Angeliki, Ola, Roksana, Emilka i Michał) oraz 3 C (dwie Anie, Karolina, dwie Ole, Julia, Weronika, Lidka i Mateusz) pod kierunkiem mgr inż. Iwony Kwater. Wspomagali ich uczniowie klasy 3 E wraz z opiekunem mgr inż. Haliną Machowską.

Nieoceniona okazała się również pomoc naszego kierowcy, pana Zbyszka, oraz pracowników administracji, którzy pomogli przy pracach transportowych.

Goście uczestniczący w bankiecie docenili trud naszych uczniów, bardzo chwalili przygotowane przez nich potrawy, nakrycie stołów i obsługę. Za całość organizacji przyjęcia wystawili nam ocenę celującą😊.

AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

 

14 października, w rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej, obchodzony jest
w Polsce Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Tego dnia Minister Edukacji Narodowej wręcza nauczycielom Krzyże Zasługi, medale Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrody ministra za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze.

W naszej szkole uczciliśmy Dzień Nauczyciela akademią w dniu 10.11.2019 r., przygotowaną przez uczniów naszej szkoły. Uroczystość uświetnił występ szkolnego chóru oraz uczennice klasy 2d i 1ag.

Małgorzata Latocha.

Wizyta monitorująca w Rimini

W dniach 12-15 października Dyrektor Zespołu Szkół Spożywczych Jadwiga Gargaś
i koordynator projektów unijnych Katarzyna Nowak odbyły wizytę monitorującą we włoskim Rimini, gdzie od 7 października 16-osobowa grupa uczniów kształcących się w zawodach technik organizacji reklamy i technik żywienia i usług gastronomicznych realizują
3-tygodnowie staże zawodowe w ramach projektu „Mój zawód – moja przyszłość”.

Kończący się już projekt autorstwa nauczycielek Edyty Kraski i Małgorzaty Pabjańskiej obejmował wyjazd trzech 16-osobowych grup do włoskich zakładów pracy, podczas którego uczniowie zdobywali swoje zagraniczne doświadczenia zawodowe pod okiem doświadczonych fachowców zarówno w obszarze kulinarnym jak i reklamy. Goście zostali powitani w porcie lotniczym im. Federica Felliniego w Rimini przez Mario Pappano – właściciela zarówno hotelu La Perla, w którym uczniowie mieszkają jak i właściciela Taverny degli Artisti, w której uczniowie w kuchni i w sali obsługi konsumenta odbywają praktyki.

Podczas pobytu Pani Dyrektor oraz koordynator projektów odwiedziły także inne zakłady pracy, w których uczniowie pracowali, a na zakończenie monitoringu spotkały się z opiekunami naszej grupy w siedzibie Sistema Turismo, by podsumować projekt. Poza realizacją praktyk uczniowie mieli czas na zwiedzanie i poznawanie Włoch.

W ramach zajęć kulturowych wraz z gośćmi udali się do Wenecji, gdzie zobaczyli najważniejsze zabytki tego pięknego turystycznego miejsca: Bazylikę św. Marka, Plac św. Marka, Pałac Dożów, Most Westchnień, Most Rialto. Klimat tego miejsca poznawali płynąc Canale Grande, obserwowali pływające gondole.

WYJŚCIE INTEGRACYJNE KLASY 1 BS

W dniu 11 października 2019 r. klasa 1 bs wraz z opiekunami: p. Danutą Chmurą oraz p. Moniką Dudą, wybrała się w ramach integracji na spacer po Starówce Rzeszowskiej oraz do kręgielni „Galaktyka”. W czasie wspólnej zabawy mieliśmy wspaniałą okazję do prowadzenia ciekawych rozmów i bliższego poznania się.

POZDROWIENIA Z RIMINI

 

Od 6 października zgodnie z założeniami projektu „Mój zawód – moja przyszłość” (autorstwa mgr inż. Edyty Kraski i mgr inż. Małgorzaty Pabjańskiej) zdobywamy nowe doświadczenia zawodowe i kulturowe w Rimini – stolicy regionu Emilia-Romagna w północnych Włoszech nad Morzem Adriatyckim. Jest to jeden z najbardziej znanych kurortów nadmorskich w Europie. Rimini jest miastem sztuki ze starożytnymi zabytkami rzymskimi i renesansowymi, a także rodzinnym miastem słynnego reżysera Federico Felliniego. Jest również najludniejszym centrum Riwiery Romagnej, drugim co do wielkości miastem w całym regionie i dwudziestym ósmym co do wielkości miastem we Włoszech. Mieszkamy w 3* hotelu La Perla nad morzem w Rimini Marina Centro, przy słynnej alei  Amerigo Vespucci.


Zgodnie z założeniem projektu młodzież realizuje staż w zakładach odpowiadających kierunkom kształcenia i zainteresowaniom zawodowym. Uczniowie kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych w restauracjach i tawernach pomagają w przygotowaniu i serwowaniu  tradycyjnych dań włoskich,  potraw z ryb i owoców morza, zaś młodzież z kierunku technik organizacji reklamy w studiach fotograficznych –Paolo  Diani Studio di  Fotografia w Casenie,  Foto Video Play di Bartolini Vincenzo w Rimini oraz w Magic Print, firmie specjalizującej się w profesjonalnym i cyfrowym sitodruku.


Młodzież  chętnie uczęszcza na praktykę, we wszystkich zakładach panuje bardzo miła atmosfera. W wolnych chwilach zwiedzamy miasto i bardzo chętnie odwiedzamy plażę, która jest najbardziej popularnym kurortem wakacyjnym we Włoszech i jednym z najbardziej znanych nad całym Adriatykiem. Odważni  korzystają z orzeźwiających kąpieli w Adriatyku.


Pozdrawiamy serdecznie nauczycieli i pracowników Szkoły –  uczestnicy stażu wraz z opiekunem.
Opiekun grupy – Małgorzata Pabjańska

 

 

OGNISKO INTEGRACYJNE KLASY 1ag

W środę, 9 października 2019r, klasa 1ag wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Alibożek wybrała się na ognisko integracyjne na Lisią Górę. Nie zraziła nas wietrzna aura i świetnie bawiliśmy się pomimo jesiennej pogody. Urządziliśmy różne gry, zabawy i konkursy integrujące, a to wszystko przy muzyce z głośników i pod sympatyczną opieką naszych nauczycieli – p. Pawła Depy i p. Kamila Kwoki.

W przerwach pomiędzy zabawami posilaliśmy się grillowanymi kiełbaskami, mniam mniam 😉

KONKURS HISTORYCZNY

Miasto Dębica, Stowarzyszenie Oświaty i Wychowania z Wrocławia,
Instytut Pamięci Narodowej Oddział we Wrocławiu oraz Światowy
Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Okręg Tarnów – Środowisko
5. Pułku Strzelców Konnych Armii Krajowej w Dębicy, w 80. rocznicę
powstania Polskiego Państwa Podziemnego, zapraszają do udziału w
konkursie historycznym „Chcieliśmy wolnej Polski” adresowanym do
młodzieży z województwa podkarpackiego i dolnośląskiego.

Konkurs objął patronatem Premier RP Mateusz Morawiecki, Prezes IPN dr
Jarosław Szarek oraz Podkarpacki i Dolnośląski Kurator Oświaty.

Wierzymy, że proponowana formuła pozytywnie wpłynie na przebieg
konkursu, a udział w konkursie będzie dla dzieci i młodzieży okazją
do poszerzenia swojej wiedzy historycznej i zmotywuje młodych ludzi do
poszukiwania trwałych, uniwersalnych wartości, o które walczyli
żołnierze Polski Podziemnej, zarówno w okresie okupacji niemieckiej,
jak również w okresie zniewolenia komunistycznego.

W ramach zadań konkursowych uczniowie poszczególnych szkół mają do
wykonania:


•szkoły ponadpodstawowe

Formuła 1

– Nagranie filmu dokumentalnego lub reportażu poświęconego wybranej


postaci – bohaterowi walk o niepodległość Polski z okresu 1939 -
1989

z terenu województwa podkarpackiego lub dolnośląskiego;

Formuła 2

–Udział w konkursie krasomówczym –oddzielnie dla województwa

podkarpackiego i dolnośląskiego

Dokumenty do pobrania: 

Regulamin_Konkursu_Chcieliśmy-tylko_wolnej_Polski[1]

Formularz_zgłoszeniowy_Konkursu_Chcieliśmy_tylko_wolnej_Polski [2]
Organizatorzy i Partnerzy: Stowarzyszenie Oświaty i Wychowania z Wrocławia Miasto Dębica Instytut Pamięci Narodowej Oddział we Wrocławiu Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Okręg Tarnów – Środowisko 5. Pułku Strzelców Konnych Armii Krajowej w Dębicy. PATRONATY HONOROWE: Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Jarosław Szarek Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk Links: ------ [1]
https://chcielismywolnejpolski.pl/wp-content/uploads/2019/09/Regulamin_Konkursu_Chcieliśmy-tylko_wolnej_Polski.pdf

tps://chcielismywolnejpolski.pl/wp-content/uploads/2019/09/Formularz_zgłoszeniowy_Konkursu_Chcieliśmy_tylko_wolnej_Polski.pdf