Godło

Wirtualny spacer

Aktualny projekt UE

Szkoła partnerska

Archiwum

Dla nauczyciela

ELIZA MIAZGA FINALISTKĄ IX OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY HOTELARSKIEJ

  W dniach 3-6 kwietnia 2017 r. w Kołobrzegu odbył się etap centralny IX Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizatorem i Patronem Akademickim olimpiady jest Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy i Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu.

         W etapie centralnym wzięło udział 39 najlepszych uczniów z całej Polski, zakwalifikowanych z 350 szkół o profilu hotelarskim oraz kształcących w zakresie zawodu technik hotelarstwa z całej Polski. W gronie 39 najlepszych adeptów hotelarstwa znalazła się także uczennica naszej szkoły Eliza Miazga.

         W pierwszym etapie uczniowie mieli za zadanie rozwiązać w ciągu 60 minut test zawierający 100 pytań. 15 uczniów z najwyższymi wynikami przechodziło do etapu drugiego, podczas którego mieli za zadanie przedstawić scenki związane z obsługą gości w recepcji w wybranym języku obcym oraz wykonać zadanie związane z obsługą konsumenta w restauracji hotelowej.

         Szkoda, że Elizie brakło tylko jednego punktu,  by wejść do ścisłej czołówki i uzyskać tytuł laureata, ale pomimo tego ogromnym sukcesem było wejście do grona finalistów i podjęcie bardzo trudnych zmagań już w etapie pisemnym.

         Cieszymy się z wielkiego sukcesu Elizy i zachęcamy naszych uczniów do kontynuowania tradycji olimpijskich w hotelarstwie już w przyszłym roku.

Uczennicę do olimpiady przygotowywały: p. Dorota Bukowska, p. Iwona Kwater oraz p. Katarzyna Nowak.

OBCHODY PIERWSZEGO DNIA WIOSNY

wiosna1

31 marca 2017 r. zapraszamy wszystkie klasy na

OBCHODY PIERWSZEGO DNIA WIOSNY

W NASZEJ SZKOLE!!!

HARMONOGRAM IMPREZY:

7.10 – 8.45 – lekcje według harmonogramu

8.55 – 12.30 – obchody PIERWSZEGO DNIA WIOSNY na sali gimnastycznej:

  • Bieg w worku
  • Przeciąganie liny
  • Rzut do kosza
  • Gorące krzesełka
  • Teleturniej „FAMILIADA”

Każdy uczeń, który tego dnia będzie miał na sobie ŻÓŁTĄ lub ZIELONĄ część garderoby, nie będzie w tym dniu pytany!!!

Nagrodą dla klasy, która poradzi sobie w konkurencjach najlepiej, będzie JEDEN WYBRANY DZIEŃ BEZ PYTANIA.

Chęć udziału klas w powyższych obchodach należy zgłaszać do 28 marca 2017 r. do członków Samorządu Uczniowskiego lub opiekunów, p. Huberta Chruścińskiego
i p. Wojciecha Szczygielskiego.

 Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!!!

LAUREATKA ZESPOŁU SZKÓŁ SPOŻYWCZYCH W RZESZOWIE

?????????????

Karolina Draguła,
uczennica maturalnej klasy w zawodzie technik technologii żywności,
została laureatką XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności.

Finał olimpiady odbył się 16 – 17 marca 2017 r. w Poznaniu. Wzięło w nim udział 46 uczniów z całej Polski, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach okręgowych. Poziom olimpiady był wysoki, a rywalizacja bardzo duża.

Ważną  nagrodą dla Karoliny jest wstęp bez postępowania kwalifikacyjnego na kilkanaście renomowanych uczelni wyższych w kraju na kierunki takie jak: technologia żywności, żywienie człowieka, dietetyka, biotechnologia i inne.
Organizatorem olimpiady jest Wydział Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu.

Karolinę przygotowywali nasi nauczyciele przedmiotów zawodowych: Halina Machowska i Renata Skaskiewicz. Wszyscy w szkole cieszymy się z sukcesu Karoliny i życzymy jej dalszych osiągnięć w nauce i przyszłej pracy zawodowej.

 

WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

20170309_124623

W dniach 05.03 -10.03.17 klasa 2D przebywała w Zakopanem. Wycieczka była nagrodą za zwycięstwo w konkursie „Alma Mater – II edycja” organizowanym przez Fundację Hotele Polskie Dzieciom.
Program wycieczki zawierał:
– zwiedzanie Muzeum Tatrzańskiego, zabytkowych obiektów sakralnych, Sanktuarium Fatimskiego na Krzeptówkach.
– spacer Doliną Kościeliską
– piesze wyjście na Gubałówkę
– pieszą wycieczkę nad Morskie Oko
Dodatkowymi atrakcjami były gry miejskie, spacer po Krupówkach, wyjście do aquaparku.

CZY BEZGLUTENOWE ZNACZY GORSZE?

W dniu 18 marca 2017 r. w naszej szkole zostaną przeprowadzone warsztaty kulinarne dla osób z nietolerancją glutenu. Projekt realizowany przez uczniów II LO w Rzeszowie
i Zespołu Szkół Spożywczych w Rzeszowie zagłębia się w tajniki zdrowego odżywiania
z naciskiem na eliminację glutenu z codziennej diety. Jest skierowany do osób chorych na celiakię, jak i zainteresowanych zdrowymi nawykami żywieniowymi. Przygotowując projekt
i warsztaty, chcemy udowodnić, że bezglutenowe nie znaczy mniej apetyczne i dowieść, że życie bez glutenu nie jest trudne.

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „DAY BY DAY” – ETAP 2

Zapraszamy do czytania i głosowania na anglojęzyczne pamiętniki autorstwa naszych uczniów w ramach

KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO „DAY BY DAY”.

Link do strony z pracami: http://www.glossa.pl/daybyday/liceum/ – wpisz nazwę naszej szkoły, czytaj i głosuj!!!

Koordynatorzy konkursu w szkole: Agnieszka Wisz i Katarzyna Dawidowska.

HARMONOGRAM REKOLEKCJI

OLIMPIADA HOTELARSKA

ELIZA MIAZGA Z KL. IV HKL

W FINALE IX OLIMPIADY

HOTELARSKIEJ

W dniu 10 stycznia 2017 roku dwie uczennice Zespołu Szkół Spożywczych w Rzeszowie
Eliza Miazga oraz Izabela Maleszka z kl. IV HKL
reprezentowały naszą szkołę w etapie okręgowym IX Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. W bieżącym roku szkolnym odbył się on w dziewięciu okręgach na terenie całego kraju i wzięło w nim udział ponad 320 uczniów. Siedzibą naszego okręgu był Zespół Szkół Gospodarczych w Rzeszowie. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu składającego się z 80 pytań w czasie 90 minut. Tematyka pytań obejmowała zagadnienia sprawdzające wiadomości i umiejętności w zawodzie technik hotelarstwa w zakresie planowania i realizacji usług w recepcji, obsługi gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie, a także z wyposażenia technicznego w hotelarstwie.
Eliza Miazga z kl. IV HKL zajęła trzecie miejsce i zakwalifikowała się do etapu centralnego, znajdując się w zaszczytnym gronie 39 najlepszych uczniów w całej Polsce w dziedzinie hotelarstwa.

Eliza Miazga w dniach 3-6 kwietnia br. w Kołobrzegu będzie walczyć o tytuł Mistrza Wiedzy Hotelarskiej. Etap centralny odbędzie się w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak przy ul. Łopuskiego 13 w Kołobrzegu.
Będziemy ją wspierać i trzymać za nią kciuki.
Opiekunowie: mgr Dorota Bukowska, mgr inż. Iwona Kwater, dr Katarzyna Nowak

KOMUNIKAT

MEN przygotowało dla dyrektorów, nauczycieli, rodziców, uczniów i samorządowców pakiet materiałów informacyjnych. Rodzice, Rady Szkoły i Rady Rodziców powinny znaleźć odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania i wątpliwości na stronach:

http://www.ko.rzeszow.pl/kategoria.php?idg=59

http://reformaedukacji.men.gov.pl

STUDNIÓWKA 2017

 

nowy-obraz

Uczniowie klas 4ER, 4ET, 4HKL oraz 4TŻ dnia 4 lutego 2017 r. pod okiem dyrekcji, wychowawców oraz rodziców świętowali ostatnie 100 dni do matury. Nie było czasu na stres, tremę i łzy, bo czas płynął szybko na dobrej zabawie w wyśmienitym towarzystwie. Taka studniówka gwarantuje zdaną maturę na 100%.