Godło

Wirtualny spacer

Aktualny projekt UE

Szkoła partnerska

Archiwum

Komunikaty

DZIEŃ OTWARTY

ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY

27 KWIETNIA 2017

GODZ. 9.00-14.00

Ogólnopolska Olimpiada ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

 

W ostatnich dniach stycznia został rozstrzygnięty etap szkolny tej olimpiady, w którym wzięło udział ponad 24,5 tysiąca uczniów  z 774 szkół ponadgimnazjalnych  w Polsce. Chociaż  nasi uczniowie z klas zasadniczych  cukiernik i kucharz: Joanna Sykała, Izabela Nizioł z klasy 3e i Mateusz Rak z klasy 3f nie zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, to  mają  oni  zapewne  satysfakcję z udziału w olimpiadzie, w której brali udział uczniowie z liceów i techników z całej Polski, pogłębili swoją wiedzę, która im się przyda w pracy zawodowej, a także  otrzymali  drobne upominki z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.


 

 Już  jesienią   zapraszamy chętnych uczniów z klas technikum  i klas zasadniczych do udziału w kolejnej edycji olimpiady.

 Opiekun  Zdzisława Sanetra

KOMUNIKAT

NARADA Z PRACODAWCAMI W ZESPOLE SZKÓŁ SPOŻYWCZYCH W RZESZOWIE
dotycząca kształcenia pracowników młodocianych
01.03.2017r. o godz.13.00 w sali nr 4

Plan spotkania:
1) Wystąpienie Dyrektora szkoły – informacje o zmianach w szkolnictwie zawodowym.
2) Wystąpienia gości zaproszonych (Kuratorium Oświaty, Izba Rzemieślnicza, Urząd Miasta, Powiatowy Urząd Pracy, Komenda Wojewódzka OHP).
3) Spotkanie z wychowawcami klas uczniów młodocianych.
4) Sprawy różne.

Wszystkich zainteresowanych i chętnych do współpracy serdecznie zapraszamy.
Aleksandra Wanic
Dyrektor Zespołu Szkół Spożywczych w Rzeszowie

SUKCES GEOGRAFICZNY

 

clickhandler-ashx

KAROLINA ŚWIDER  z klasy 3D otrzymała dyplom za bardzo dobre wyniki w ogólnopolskim konkursie geograficznym Geo – Planeta uzyskując 70% w kategorii test – praca indywidualna.

hhh

Uczennicy gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Do konkursu przygotowywała Jadwiga Gargaś

 

KONKURS FOTOGRAFICZNY

zwierzeta-w-obiektywie

SPOTKANIE Z RODZICAMI

SPOTKANIE Z RODZICAMI
odbędzie się
02 lutego 2017 r. (czwartek)

o godz. 16.00.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

V SALON EDUKACJI ZAWODOWEJ I TECHNICZNEJ DLA GIMNAZJALISTÓW

ŻYCZENIA

 

Jest taki czas, co łzy w śmiech zamienia,
Jest taka moc, co smutek w radość przemienia,
Jest taka siła, co spełnia marzenia…
To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia.

 

Zdrowych, spokojnych i pełnych miłości Świąt Narodzenia Bożej Dzieciny oraz radości, pomyślności i obfitującego w sukcesy Roku 2017 życzy w imieniu Społeczności
Zespołu Szkół Spożywczych im. T. Rylskiego w Rzeszowie
Aleksandra Wanic

 

Boże Narodzenie 2016 r.

KONKURS MATEMATYCZNY w JĘZYKU ANGIELSKIM

W dniu 15.12.2016 odbył się szkolny etap III Rzeszowskiego Konkursu „Maths in English – maths with a difference”.
15 reprezentantów klas: 1d, 2a, 2b i 2c zmagało się z nietypowymi zadaniami z matematyki, do których instrukcje podane były w języku angielskim. Najlepsze wyniki osiągnęli:
1. Wiktoria Bajorska – klasa 2b
2. Klaudia Dopart – klasa 2a
3. Magdalena Piekarczyk – klasa 1d

GRATULUJEMY!

szkolny koordynator konkursu: Barbara Wielgos

IX EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU JĘZYKOWEGO DAY BY DAY

Zapraszamy Cię do udziału w  ogólnopolskim konkursie językowym na angielskojęzyczną kartkę z pamiętnika. Swoją pracę możesz zgłosić do 28 lutego 2017 roku.

Uczniowie rejestrują się i zgłaszają swoje prace samodzielnie poprzez stronę internetową ss2.glossa.pl.

Uczeń na stronie internetowej wybranej wersji językowej konkursu (w którym bierze udział) powinien samodzielnie zarejestrować/zalogować się za pomocą opcji ‘zgłoszenie’ (lewy panel menu). Następnie wybrać odpowiednią szkołę oraz nauczyciela oraz załączyć pracę. Prace konkursowe (zapisane w formacie doc, pdf lub rtf) należy przesyłać wyłącznie poprzez swoje konto (utworzone przez stronę konkursową) w terminie do 28 lutego.

Tematyka konkursu jest w dużym stopniu dowolna. Praca może składać się z opisu kolejnych dni lub też wybranych dni tygodnia, miesiąca czy nawet roku. Głównym bohaterem pamiętnika może być autor, ale także osoba fikcyjna, którą do życia powoła autor.

Prace nadesłane na konkurs muszą stanowić od początku do końca twórczość własną uczestnika konkursu. Prace nadesłane na konkurs nie mogą w żadnej swojej części stanowić plagiatu lub być kopią jakichkolwiek innych utworów lub fragmentów innych utworów ani prac zgłaszanych do Konkursu w poprzednich edycjach.

Prace powinny zawierać od 7200 do 9000 znaków (licząc ze spacjami).

Możesz opisać kilka dni ze swojego życia, a jeśli uważasz, że nic ciekawego Ci się nie przytrafiło możesz stworzyć i opisać fikcyjnego bohatera, którego dni są pełne fascynujących przeżyć i sytuacji.

Uczestnicząc w konkursie „Day by Day” będziesz miał okazję udoskonalić swoją znajomość języka, zdobyć prestiżowy dyplom uczestnictwa w konkursie, zaprezentować swoją pracę tysiącom młodych ludzi uczestniczących w konkursie, a także wygrać atrakcyjne nagrody, między innymi wyjazd do Anglii, Irlandii lub na Maltę na intensywny kurs językowy, podczas którego będziesz miał szansę zobaczyć wspaniałe miejsca, poznać ludzi z całego świata i… nauczyć się więcej angielskiego niż w Polsce przez wiele miesięcy.

Nie jest istotne to, czy znasz angielski na poziomie zaawansowanym czy też niedawno rozpocząłeś naukę. Ważne, byś odważył się myśleć i pisać po angielsku – nie jutro, nie za miesiąc, nie dopiero na studiach – lecz już dziś!

plakat_konkurs

regulamin-konkursu