Godło

Najlepsze technika 2019

Nabór elektroniczny

Wirtualny spacer

Aktualny projekt UE

Nasi partnerzy

Szkoła partnerskaKEZiT

Szkoła promująca zdrowie

Archiwum

Nowości

Kurs barmański

 

W dniach 31.01.2020 r. do 02.02.2020 r.

w naszej szkole odbędzie się kolejna edycja „Kursu barmańskiego”.

Świąteczna zbiórka żywności

Po raz kolejny WOLONTARIUSZKI z Zespołu Szkół Spożywczych wspierały Świąteczną Zbiórkę Żywności dla najbardziej potrzebujących.

Tym razem akcja została przeprowadzona we współpracy z TOWARZYSTWEM POMOCY DZIECIOM.

Serdecznie dziękujemy za

WIELKIE SERCE

oraz godne reprezentowanie szkoły

Integracja klasy 1ds

NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH

11 grudnia klasa 1ds uczestniczyła w wyjściu integracyjno-rekreacyjno-mikołajkowym do FlyParku w Rzeszowie. Wszyscy świetnie się bawili, a po wyczerpujących akrobacjach uczniowie udali się na zasłużony posiłek w postaci przepysznej pizzy 😊 😊 😊

 

Koniecznie musimy to kiedyś powtórzyć!!!

Opiekunowie: Anna Górniak i Celina Jagiełowicz-Ryznar

WIGILIA 1DS

20 GRUDNIA UCZNIOWIE KLASY 1DS ZASIEDLI PRZY ŚWIĄTECZNYM STOLE, ABY ZŁOŻYĆ SOBIE ŻYCZENIA I ZJEŚĆ ŚWIĄTECZNE PIEROŻKI.
SPOTKANIE WIGILIJNE ODBYŁO SIĘ W BARDZO MIŁEJ I CIEPŁEJ ATMOSFERZE. DOPEŁNIENIEM BYŁY PIĘKNE KOLĘDY SŁYSZANE
W TLE ODBYWAJACYCH SIĘ ROZMÓW.

 

WIGILIA – 1CG

 

Cztery dni przed faktyczną Wigilią uczniowie klasy 1 CG wraz z wychowawczynią  przygotowali piękną Wigilię klasową. Ślicznie nakryty stół, a na nim choinka, pierogi, ciasta przygotowane samodzielnie przez  uczniów, owoce oraz nastrojowo zaśpiewane kolędy pozwoliły poczuć domową atmosferę i odczuć magię Świąt Bożego Narodzenia.

Uczniowie mieli zaszczyć podzielić się opłatkiem z  Panią Dyrektor mgr Jadwigą Gargaś, która  zaszczyciła nas swoją obecnością na Wigilii.

 

 

Wigilia kl 1B

20 grudnia klasa 1b wraz z wychowawcą zorganizowała Wigilię Szkolną. Uczniowie przygotowali świąteczny stół,  a na nim tradycyjne: pierogi i  ciasta przygotowane samodzielnie przez  uczniów . Po wspólnej modlitwie , życzeniach i połamaniu się opłatkiem zasiedliśmy do wigilijnej wieczerzy.  Wspólnie zaśpiewane kolędy pozwoliły poczuć świąteczną, domową atmosferę.

WIGILIA 1FG

Świąteczny nastrój udzielił się również klasie 1FG. Naszą Wigilie rozpoczęliśmy od udekorowania klasy świątecznym dekoracjami. Gdy na stole pojawiły się sosnowe wieńce, opłatek z siankiem oraz świece, rozpoczęliśmy wspólną modlitwą oraz odczytaniem fragmentu Pisma Świętego. Po przełamaniu się opłatkiem zasiedliśmy do wspólnego posiłku jakim były pyszne pierogi. Resztę czasu spędziliśmy śpiewając kolędy i ciesząc się swoim towarzystwem.

TO RADOSNY CZAS! O TRADYCJACH BOŻEGO NARODZENIA

W dniu 9 grudnia 2019 r. uczniowie klasy II B wzięli udział w spotkaniu edukacyjnym i warsztatach plastycznych pt. „To radosny czas! O tradycjach Bożego Narodzenia”. Zajęcia poświęcone były zwyczajom, symbolice, dawnym oraz współczesnym tradycjom Świąt Bożego Narodzenia i odbyły się w Muzeum Zamku w Łańcucie.

Młodzieży została przedstawiona szczegółowo symbolika i obyczaje świąt. Uczniowie mieli możliwość podziwiać misternie wykonane ręcznie ozdoby świąteczne oraz wspólnie przygotowywaliśmy dekoracje i ozdoby choinkowe. Wszyscy uczestnicy wyjazdu byli zachwyceni tematyką, poczuli atmosferę zbliżających się świąt. Tego typu wyjazdy dotyczące między innymi tradycji świątecznych to świetna forma edukacji młodzieży.

Opiekę nad uczniami sprawowały mgr inż. Agnieszka Wójcik i dr inż. Celina Jagiełowicz – Ryznar.

Czy można otrzymać energię ze śmieci?

Na to i inne pytania szukali odpowiedzi uczniowie klasy 4c oraz 4a (grupa technik reklamy) pod opieką Doroty Bukowskiej i Małgorzaty Wojtali w ubiegły piątek (13.12.2019) zwiedzając Instalację Termicznego Przetwarzania Odpadów z Odzyskiem Energii, której właścicielem jest spółka PGE.
Celem wycieczki było poznanie procesu technologicznego produkcji energii cieplnej
i elektrycznej z odpadów.

Zakład PGE w Rzeszowie jest najnowocześniejszym tego typu przedsiębiorstwem w Polsce. Wytwarza on energię cieplną i elektryczną z odpadów komunalnych, które pochodzą z naszego miasta i okolic. Odpady, których z roku na rok przybywa, są spalane w instalacji termicznej, a powstałe spaliny, są oczyszczane z substancji toksycznych w zaprojektowanej do tego celu instalacji.
Spalanie odpadów komunalnych dostarcza dużych ilości ciepła, które wykorzystywane jest do wytworzenia pary wodnej, która z kolei uruchamia turbinę, a ta z kolei produkuje energię.
Te i inne ciekawe informację na temat zagospodarowania odpadów i ich termicznego wykorzystania przedstawił nam Kierownik Wydziału ITPOE w PGE Energia Ciepła S.A. – Oddział Elektrociepłownia Rzeszów Adam Dybowski wraz ze swoim zastępcą, za co bardzo im serdecznie dziękujemy.