Godło

Wirtualny spacer

Aktualny projekt UE

Szkoła partnerskaArchiwum

Nowości

WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

W dniach 19–20 września 2018 roku uczniowie klasy 3 B oraz klas 2B, 3A, 2A i 3D uczestniczyli w wycieczce szkolnej do stolicy Tatr – Zakopanego.

W pierwszym dniu, po dotarciu na Palenicę Białczańską, wyruszyliśmy pieszo szlakiem nad największe tatrzańskie jezioro Morskie Oko, które znajduje się w Dolinie Rybiego Potoku. Aby w pełni podziwiać piękno gór i błękit jeziora wyruszyliśmy na spacer wokół jeziora, który był bardzo interesujący, co uwieczniliśmy na zdjęciach.  Następnie wróciliśmy do autokaru, który zawiózł nas na nocleg w Poroninie. Po kolacji przyszedł czas na ognisko oraz dyskotekę.

W drugim dniu po śniadaniu wyruszyliśmy na zwiedzanie Zakopanego. Trasę rozpoczęliśmy od kościoła w Jaszczurówce, następnie – po japońsku zwiedziliśmy skocznię na Wielkiej i Małej Krokwi a potem byliśmy w sanktuarium Matki Bożej na Krzeptówkach. Kolejnym punktem było piesze wejście na Butorowy Wierch, przejście pasmem górskim na Gubałówkę, a potem zejście z Gubałówki do Zakopanego. Odwiedziliśmy też cmentarz na Pęksowym Brzysku oraz słynne zakopiańskie Krupówki, gdzie można było kupić różne pamiątki.

Pogoda podczas całego wyjazdu pogoda była rewelacyjna, a uczniowie grzeczni
i zdyscyplinowani, co ułatwiło nam realizację wszystkich punktów programu wycieczki. Opiekę nad uczniami sprawowali mgr inż. Anna Ulan, mgr Urszula Jarek i mgr Paweł Muszyński.

img_9779

KONKURS PLASTYCZNY

moje-wzrastanie

CHÓR SZKOLNY – OGŁOSZENIA

WYJŚCIE INTEGRACYJNE KLASY 1 D

42139107_10210056710933430_6983053289227026432_n
W czwartek 20 września 2018 r. uczennice klasy I D wraz z wychowawczynią, panią Katarzyną Dawidowską i nauczycielką, panią Karoliną Winiarską, udały się na jesienny spacer do Parku Sybiraków oraz kręgle do Kula Bowling & Club.
Głównym celem wyjścia była integracja zespołu klasowego, rywalizacja sportowa
i wdrażanie do aktywnego wypoczynku. Zabawa w kręgielni okazała się niezwykle wciągająca.
Dla niektórych było to pierwsze zetknięcie z tą dyscypliną sportu, inni okazali się prawdziwymi mistrzami.
Nie było niezdrowej konkurencji, a jedynie dużo śmiechu i prawdziwie sportowe emocje.
 
Nasze wyjście integracyjne pozwoliło nam lepiej się poznać i spędzić czas w bardzo miłej atmosferze, co na pewno wpłynie pozytywnie na naukę i dobre samopoczucie w nowej szkole:)

OGNISKO INTEGRACYJNE

Dnia 18 września klasa 1A wybrała się na ognisko integracyjne, które miało miejsce na Lisiej Górze. Pod opieką wychowawcy, mgr Agnieszki Wisz oraz opiekunów, mgr Renaty Skoczylas oraz mgr Leszka Sieńko, młodzież spędziła miło czas na rozmowach, uczestnicząc w grach integracyjnych oraz piekąc przepyszne kiełbaski. Tak zintegrowana i uśmiechnięta 1A wróciła do domu, pełna pomysłów na kolejne wyjście klasowe.

KONKURS KULTUROWY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO „I KNOW AMERICA”, 2019.

know

Ośrodek Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy
z Ambasadą Amerykańską w Polsce zapraszają młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie

„I KNOW AMERICA 2019”

Konkurs składa się z trzech etapów. W pierwszym uczniowie, po zarejestrowaniu się na stronie konkursu, „internetowo” odpowiadają na 30 pytań w języku polskim i 30 pytań po angielsku.

Pytania mają formę testu wielokrotnego wyboru, obejmującego takie dziedziny jak kultura, popkultura, historia, amerykański system polityczny, bieżąca sytuacja społeczno-gospodarcza, stosunki polsko-amerykańskie, system edukacji, geografia czy „słynne cytaty”.

Drugi etap będzie polegał na napisaniu eseju (po polsku), na jeden z 15 tematów. Trzeci etap odbędzie się w Warszawie. Jednym z jego elementów będzie rozmowa z komisją złożoną z recenzentów esejów oraz przedstawicieli Ambasady Amerykańskiej i Fundacji Wspomagania Wsi.

Najlepsi autorzy zostaną zaproszeni do Warszawy na trzydniowe spotkanie laureatów.
W programie między innymi: spotkanie z dyplomatami amerykańskimi pracującymi
w Warszawie, zabawa związana z tematyką konkursu, wizyta w szkole amerykańskiej
i rozrywki kulturalne.

Nagrody główne to:
– trzy indeksy na studia I stopnia w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego
– miesięczny staż w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Warszawie plus 1500 zł nagrody

Cel, jaki stawiają sobie organizatorzy, to pogłębienie wiedzy polskiej młodzieży o Stanach Zjednoczonych oraz promowanie Internetu jako środka komunikacji i narzędzia do poszukiwania informacji.

Rejestracja internetowa do 5 listopada 2018 r. na stronie konkursu. Opublikowanie pytań konkursowych – 8 października 2018 r.

REJESTRACJA UCZESTNIKÓW ZOSTAŁA JUŻ OTWARTA!!!
http://knowamerica.pl/#contest

Na stronie znajdziesz również regulamin i harmonogram konkursu.

Wszelkich informacji udzielają nauczyciele języka angielskiego

ZAPRASZAMY!!!

PROGRAM PROFILAKTYCZNY „KINO NA TEMAT”

zdjecie-kino

Po raz kolejny nasza szkoła bierze udział w cyklu spotkań edukacyjno-profilaktycznych „Kino na Temat” w kinie Helios. Tegoroczna edycja organizowana jest w ramach programu profilaktycznego „Film jako narzędzie kształtowania postaw patriotycznych
i obywatelskich wśród młodzieży”.

Głównym założeniem tego projektu jest kontakt młodzieży z odpowiednimi tekstami kultury współczesnej (film), które mają za zadanie pomóc nauczycielom i wychowawcom w modelowaniu postaw patriotycznych, obywatelskich i prospołecznych wśród młodzieży oraz w kształtowaniu świadomego odbiorcy współczesnych, audiowizualnych tekstów kultury.

Przewidziane są cztery projekcje filmowe, połączone ze spotkaniami z historykami
w miesiącach:

wrzesień 2018 – „DYWIZJON 303. HISTORIA PRAWDZIWA” (Polska, 2018);
październik 2018 – „DZIECI IRENY SENDLEROWEJ” (Polska, USA, 2009);
listopad 2018 – „KAMERDYNER” (Polska, 2018);
grudzień 2018 – „KATYŃ – OSTATNI ŚWIADEK” (Polska, Wielka Brytania, 2018) lub „LEGIONY” (Polska, październik 2018).

Cena udziału w jednym spotkaniu to 12 złotych od osoby.
UWAGA! – pierwsze wyjście już 28 września (piątek) – „DYWIZJON 303. PRAWDZIWA HISTORIA”. Zgłaszanie chętnych klas – osobiście lub via VULCAN do K. Dawidowskiej do DNIA 21 WRZEŚNIA (piątek), a zebrane pieniądze NAJPÓŹNIEJ do dnia 26 września (środa).

Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału!

Organizator i autor programu profilaktycznego: Katarzyna Dawidowska.

Zajęcia kulturowe – KADYKS

41836299_2012619942324753_303832441854885888_n

To już półmetek naszego pobytu na stażu w Sewilli. W kolejny weekend w słonecznej Hiszpanii realizujemy zajęcia kulturowe zwiedzając Kadyks. 

Kadyks promuje się hasłem „Ciudad que sonríe” czyli „Miasto, które się uśmiecha”. Będąc tam trudno się z tym nie zgodzić. Kadyks to najstarsze miasto z zachodniej Europie. Jego historia sięga w okolice 1.100 roku p.n.e., kiedy rybacką osadę o nazwie Gadir założyli tam Fenicjanie (istnieją tam również odkrycia archeologiczne datowane na okres starszy
o 2.000 lat). Położona na smukłym półwyspie aglomeracja stała się jednym
z najważniejszych ośrodków handlowych dla ich następców: Kartagińczyków, Rzymian, Wizygotów, Maurów. Miasto nie straciło na swoim znaczeniu również po chrześcijańskiej rekonkwiście. To z tamtejszego portu wyruszyła druga ekspedycja Kolumba do Ameryki. Miasto stało się wówczas centrum handlu z Nowym Światem i przez kolejne stulecia utrzymało swój kolonialny charakter.

Katedra w Kadyksie to prawdziwy cud architektoniczny łączący w sobie różne style
i epoki. Znana jest jako „wieczna katedra”. To idealny punkt wyjścia do spaceru po Starym Mieście, dzielnicy rybackiej La Viña i po pasażu ciągnącym się wzdłuż wybrzeża wyspy.

Stare miasto wypełnione jest licznymi budowlami, pomnikami oraz parkami. Bardzo urzekła nas twierdza Castillo San Sebastian o której legenda głosi, że była świątynią Kronosa, łączy się z promenadą wąskim pomostem. Przez długie lata służyła jako zabezpieczenie przed ewentualnymi atakami na północnej stronie miasta.

1

Ostatnim etapem naszej sobotniej wycieczki był kilkugodzinny wypoczynek na plaży La Caleta. Pogoda sprzyjała kąpielom w oceanie, opalaniu oraz robieniu zdjęć na tle przepięknego krajobrazu. Po tak emocjonującym i gorącym dniu, późnym popołudniem wróciliśmy do Sevilli. Ten dzień na pewno zostanie na długo w naszej pamięci.

Ze słonecznej i upalnej Andaluzji pozdrawiamy Dyrekcję, Grono Pedagogiczne oraz Koleżanki i Kolegów z naszej szkoły.

Katarzyna Długosiewicz wraz z uczniami z klas 2 D i 3 D.

KOMUNIKAT!

W związku ze zmianami w Prawie Oświatowym
informujemy,
że szkoła nie będzie prowadzić
ubezpieczenia grupowego NNW,

uczniowie ubezpieczają się indywidualnie.

 

SPOTKANIE Z RODZICAMI KLAS PIERWSZYCH