Godło

Wirtualny spacer

Aktualny projekt UE

Szkoła partnerskaArchiwum

Nowości

LEKCJA WŁOSKIEGO

Dnia 13.12.2017 r. uczennice klasy 2b  wraz z nauczycielką języka włoskiego Danutą Chmurą wzięły udział w ciekawej lekcji, która odbyła się w pizzerii „Italia da bere” prowadzonej przez pochodzącego z Włoch pana Massimiliano Bondioli. Uczennice miały możliwość złożenia zamówienia i prowadzenia konwersacji w języku włoskim. Lekcja przebiegła w bardzo miłej  „włoskiej” atmosferze.

CIEKAWA LEKCJA

 

6 grudnia w klasie 1E odbyła się Ciekawa Lekcja z udziałem przedstawicieli Rzeszowskiego Transportu Miejskiego.  Pani Katarzyna i Pan Piotr przybliżyli uczniom tajniki Rzeszowskiego Inteligentnego Systemu Transportowego dotyczącego: Systemu Zarządzania Transportem Publicznym (SZTP), Systemu Informacji Pasażerskiej (E-INFO), Systemu Elektronicznego Poboru Opłat (E-BILET), a także przekazali informacje dotyczące zakładania i  użytkowania Rzeszowskiej Karty Miejskiej.

Uczniowie wykazywali duże zainteresowanie lekcją, aktywnie uczestniczyli w dyskusji szczególnie na temat konsekwencji jazdy bez biletów i współpracy z kontrolerami.  

Z OKAZJI IMIENIN

Kochana Pani Dyrektor!

Z okazji imienin życzymy

odwagi i sił, by porywać się na cele i zmiany, które

z pozoru wydają się trudne, a później wprost wymarzone,

realizacji planów i nowych marzeń i kolejnych natchnień

jak fal, które pchają statek do przodu.

 

Grono pedagogiczne, uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół Spożywczych w Rzeszowie.

 

PROGRAM ADAMED SmartUP

W dniu 6 grudnia odbyło się spotkanie klas: Ia, IIa, IVa – technik analityk, ze studentami Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej, którzy prezentowali zasady pracy w laboratorium biotechnologicznym, przygotowanie próbek, posiewów i preparatów. Te ostatnie można było oglądać pod mikroskopem elektronowym.

Zapoznali również zebranych z „ROADSHOW” programem naukowo-edukacyjnym Adamed Smartup realizowanym przez firmę farmaceutyczno-biotechnologiczną ADAMED. Projekt skierowany jest do uzdolnionej młodzieży szkół ponadpodstawowych, w ramach, którego najzdolniejsi biorą udział w programie stypendialnym, który składa się z innowacyjnego obozu naukowego, programu indywidualnych konsultacji edukacyjnych oraz wsparcia finansowego dla najlepszych.

CEL PROGRAMU ADAMED SmartUP:

– umożliwienie współpracy młodzieży szczególnie uzdolnionej w kierunku nauk ścisłych i przyrodniczych z najlepszymi uczelniami polskimi i zagranicznymi.

– wspieranie najzdolniejszych młodych Polaków jako liderów innowacyjnej, polskiej gospodarki.

Wszystkich zainteresowanych analityków odsyłamy na stronę internetową

www.adamedsmartup.pl

Przygotowanie i organizacja: mgr inż Monika Kluz-Kula

JUBILEUSZ 115-LECIA NASZEJ SZKOŁY

jubil

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

W dniu 06.12. w naszej szkole odbył się Dzień Głośnego Czytania. Na początku każdej lekcji nauczyciele czytali swoim uczniom przez 5 minut fragmenty nowych, ciekawych książek zakupionych z projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Głównym celem było zachęcenie uczniów do czytania książek, ponieważ czytanie uczy myślenia, rozwija pamięć i wyobraźnię, przynosi wiedzę, rozwija zainteresowania i  więzi  międzyludzkie, pomaga w pokonywaniu problemów okresu dorastania, kształtuje nawyk czytania na całe życie. Można stwierdzić, że nauczyciele wybrali właściwe, interesujące pozycje książkowe, ponieważ w tym dniu drzwi do biblioteki się nie zamykały, a biblioteka zyskała wielu nowych czytelników, zresztą nie tylko spośród uczniów, ale również i nauczycieli – nie ma się czemu dziwić, wszak czytanie łączy pokolenia.

LEKCJA KULTUROWA Z AMERYKAŃSKĄ STYPENDYSTKĄ POD PATRONATEM UNIWERSYTETU RZESZOWSKIEGO

1

W dniu 6 grudnia 2017r. odbyła się w naszej szkole lekcja kulturowa w klasie 3 D, przeprowadzona przez stypendystkę Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta ze Stanów Zjednoczonych, panią Brianę Krewson.

Spotkanie to miało na celu przybliżyć naszym uczniom kulturę, historię i tradycje Stanów Zjednoczonych przedstawione przez pryzmat wielokulturowości społeczeństwa amerykańskiego.

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali prezentacji, a następnie mogli sprawdzić swoje umiejętności konwersacyjne w języku angielskim podczas pogadanki z prowadzącą. Możliwość obcowania z „żywym” językiem obcym była znakomitym uzupełnieniem zajęć dydaktycznych, poszerzającym umiejętności językowe uczniów.

Organizator spotkania: Katarzyna Dawidowska.

MIKOŁAJKOWY DZIEŃ…

 

Tak jak wszędzie, tak i w naszej szkole obchodziliśmy przemiły dzień, a mianowicie Mikołajki.

Tego dnia każdy, kto mógł ubrał się na czerwono i założył mikołajową czapkę – to na cześć Świętego Mikołaja. W taki właśnie sposób cała szkoła świętowała nadejście wyczekiwanego gościa.

Nasz szanowny Święty Mikołaj wraz ze Śnieżynkami zawitał w szkolne progi i dla każdego przyniósł przeróżne słodkości – za dobre sprawowanie, a dla niektórych rózgę –  za nieco gorsze.

Dzień Mikołajkowy w szkole zakończył Mikołajkowy Turniej w Badmintona przeprowadzony przez pana Wiesława Pyzię. 

Zwycięzcą został

Wojkowski Adam z klasy 1e,

II miejsce zajęła Lidia Węgrzyn z klasy 1c,

zaś III miejsce Mateusz Szostek z III LO w Rzeszowie.

Każdy tego dnia był uśmiechnięty i miał bardzo dobry humor !

 

Organizatorem Mikołajek był Samorząd Uczniowski.

 

PARK TRAMPOLIN

     

W dniu 28  listopada  2017  r. klasa  3 C wybrała się do Parku Trampolin ,, HAPPY JUMP ‘’ w Rzeszowie. Wyjście miało na celu integrację klasową oraz pokazanie jak miło i aktywnie można spędzać swój czas wolny. ,, Happy Jump ‘’  to zestaw 26 trampolin wraz z ogromnym basenem piankowym –  pozwala na przeżycie niezapomnianych emocji i zdobycie bezcennych wrażeń. Początkujący w bezpieczny, prosty i miękki sposób mogą nauczyć się podstaw akrobatyki (np. salta), a osoby zaawansowane – mogą bezpiecznie korzystać z trampolinowych ścian bocznych i ścieżki akrobatycznej. Poprzez skakanie na trampolinach redukuje się stres i wydziela się hormon szczęścia, poprawia się koordynacja ruchowa i równowaga, a poprzez świetną zabawę można zgubić zbędne kilogramy (nawet 1000kcal w godzinę!).              

Opiekunem  grupy byli nauczyciele wychowania fizycznego: Anna Kokoszka  i Małgorzata Długoń

KLUB MIŁOŚNIKÓW KSIĄŻKI

KMK – PoczytajTa

 

Lubisz książki?

Kochasz dyskutować?

Uwielbiasz dyskutować o książkach?

Dołącz do

KLUBU MIŁOŚNIKÓW KSIĄŻKI!

Szukamy właśnie ciebie!

 

Szczegóły w bibliotece 🙂